Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Halált megelőző utolsó napja...

Halált megelőző utolsó napja hogyan telhetett a kórházban?

Figyelt kérdés

A kérdésem komoly és kegyeletteljes válaszokat várok. Édesapám beteg volt, de a konkrét betegsége nem derült ki. Kórházba került (saját lábán, korának megfelelő normál állapotban ment be), 4 napig jól volt, majd 3 nap alatt rohamosan leromlott az állapota és meghalt. Valószínűleg nem igazoltan daganata volt.Nem tudom a történetet lezárni, amíg a következőkre nem találom a választ:

1. Utolsó előtti napján éjjel leesett az ágyról. Miért van ez? Szinte rendszeres, hogy a halált megelőzően leesnek az ágyról a kórházi betegek. Ez ijesztő, mivel van ez összefüggésben?

2. Igazán durva az állapota tudomásunkkal csak az utolsó napján déltől volt. Tehát fél nap szenvedés. Mit érezhetett? Észnél volt vajon, vagy a kórházban gondoskodnak róla, hogy ne legyen tudatánál, ha látják, hogy ez már a vég? Mi a protokoll az ilyen betegek ellátásánál? Hagyják a sorsára? De hisz kórházban volt, feltételezem, hogy azt, hogy magából kiforduljon fájdalmában az nem megengedett.

Rendszeresen látogattuk, de mivel másik településen volt, így az utolsó óráiban nem tudtunk mellette lenni. Ezek lezáratlan dolgok maradtak bennem és ez felemészt. Nem meghalni került a kórházba.

Főként olyan válaszokra számítok, amit azok írnak, akik közelről megtapasztaltak hasonlót, illetve akik az ellátásban dolgoznak. Köszönöm a válaszokat.


2020. aug. 6. 13:47
 1/8 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés. A boncolási jegyzőkönyvet ki fogjuk kérni, a részletest. Vajon választ kapunk a betegségeire, vagy csak valami általánosra számíthatunk. Mennyire lesz alapos a leírás?
2020. aug. 6. 13:54
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Arra tudok válaszolni, hogy nem, nem szenvedett. Ilyenkor annyi morfiumot adnak nekik, hogy ne is legyenek maguknál. Szegény anyukánknál láttuk ezt pár hónapja...


A boncolási jegyzőkönyvből ti valószínűleg egy szót sem fogtok érteni. Mi ugyan nem kértünk boncolást, de a többi orvosi papír is totál kínai volt nekünk. Ennek értelmezéséhez hozzáértő kell. De lehet, hogy inkább próbálj már meg túllépni ezen, és ne azt kutasd, hogy mi volt... Bár ez csak az én véleményem.

2020. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Helyedben nem ezen gondolkodnék, mert csak felemészt, rossz kedved lesz.


Gondolj inkább értelmesebb dolgokra, apukáddal eltöltött szép emlékekre.

2020. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TR75 ***** válasza:
72%

1.

Lehetséges, hogy nem volt tudatánál, vagy nem volt tiszta a tudata, ezért eshetett le. Ugyan nem szép ezt mondani, de legalább nem volt kikötözve.

2.

Azt nem tudhatjuk, hogy észnél volt-e, beszélned kellene az akkor ügyeletes ápolókkal.

Nem írod, milyen osztályon volt. Ha belgyógyászaton, ott esélyesebb, hogy foglalkoztak vele, adtak neki fájdalomcsillapítót, nyugtatót. Ha krónikus belgyógyászaton, ott erősen kétesélyes, nekem nincsenek jó tapasztalataim.


A jegyzőkönyvvel kapcsolatban nem tudok mit mondani, elvileg részletes a leírás, más kérdés, hogy mennyire valós.


Részvétem.

2020. aug. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Ha rendszeresen látogattátok, akkor hogy hogy nem voltatok az utolsó napján bent nála? Számomra a rendszeres látogatás annyit tesz, hogy reggel legkésőbb 9-től bent vagytok nála-vagy egyikőtök vagy másikotok.Reggelit, ebédet, vacsorát visztek neki. Mosdatjátok, átöltöztetitek stb.

Számomra ez a rendszeres látogatás egy haldokló emberrel kapcsolatban, és nem az, hogy egy héten 1 max. két napot elmegyünk és 1 órát nála vagyunk.

2020. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

*Utolsó előtti napján éjjel leesett az ágyról.


Ez meg felettébb furcsa


5-ös

2020. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Írhatok neked történeteket az én ismerőseimmel, rokonaimmal mi történt. Kikérdezheted az ott dolgozókat is, akik vagy lelkiismeretesen ellátták és igazat fognak mondani vagy nem és akkor hazudni fognak. Nem tudhatod. Minden eset más így nincs egy standard történet kivel mi történt. Egy barátnőm a Korányi hispice osztályán halt meg tüdőrákban. Őt nagyon tisztességesen ellátták a végsőkig. Nem tudom ha egyedül lett volna mi történik az utolsó órákban. De nem volt egyedül. Ott voltam láttam fogtuk a kezét végig és segítettünk neki amiben kérte. Ő nagyon szenvedett mert nem kapott levegőt ezen egy ponton túl nem lehetett segíteni, orvosilag is csak az eutanázia ami tilos lett volna az egyetlen segítség. Nagypapám ellátási osztályon volt. Ott messze nem foglalkoztak vele ennyit. De ő nem volt beteg, legyengült egy lábsérülés miatt. Nem tudott ott felerősödni de ennek lelki oldala is volt szerintem. Az utolsó hetekben már nem volt tiszta a tudata és tudta innen nem megy többet haza meg akart halni. Csak azért nem ugrott ki az ablakon mert már fel sem tudott kelni. De mivel idős volt nem tettek meg érte ott mindent. Pl semmi vitamint nem kapott minek neki. Ha mi nem megyünk minden nap akkor azt sem tudom figyelnek e arra mit eszik. Pedig fizetős hely volt. De valahol megértem. 90 évesen már természetes a halál. Pont senki nem volt ott mikor meghalt. Azt mondták elaludt. Nem hiszem, hogy fizikai fájfalmai lettek volna. Lelkiek voltak mert félt a haláltól és ki akart jutni a kórházból. :(

Nagynéném agyverzést kapott. 1 hétig volt lélegeztető gépen. Azt hittük helyre fog jönni mert magához tért közben. Aztán mégis meghalt. Azt mondták tüdőgyulladás. Semmi baja nem volt a tüdejének előtte, le sem szarták a kórházban, a kórteremben olyan hideg volt majd megfagytunk ruhában ő mezitláb 1 szál lepedővel letakarva. A gyereki nem bolygatták a dolgot miért történt. Én nem szóltam bele de nem tetszett amit ott láttam. Ez nem tudom neked mennyit fog segíteni. De apukádat nem hozhatod már vissza. Ha úgy gondolod nem kapott normális ellátást betegjogi képviselőhöz is lehet fordulni. A morfium egyebként nem csillapítja a fájdalmat csak mikor megkapod már nem érdekel hogy fáj. Én is kaptam :(

2020. aug. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5.: rendkívül buta és tudatlan választ adtál, illetve igen erős szövegértési gondokkal küzdessz. MINDVÉGIG mellette voltunk, csak éjszaka és az utolsó óráiban nem :(

Nagyon köszönöm a sok hasznos választ, ami segített!

2020. aug. 7. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!