Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy tudnék enyhíteni a...

Hogy tudnék enyhíteni a tűneteimen? Már évek óta gyakran felpuffad a hasam és mindenhol szúr fáj, vándorló érzések ezek de elég erősek és ijesztőek tudnak lenni. Nagyon kellemetlen, jó lenne valami ötlet amivel enyhíthetnék rajta.

Figyelt kérdés
Voltam már gyomortükrözésen. Refluxot és rekeszsérvet diagnosztizáltak. Volt székletvizsgálat, hasu uh és hasi ct is. Ezeken rendben volt minden. A savlekötőt és refluxdiétát kaptam terapiának. Nem oldották meg a problémát. Kis adagokat eszem, hogy ne terheljen a gyomromat. Nem vagyok se laktóz se glutén érzékeny. A stressz eléggé rárak a problémára de azt kiiktatni lehetetlen. Fehér akác, citromfű teákat szoktam inni. Kicsit segítenek de nem oldják meg a problémát.Ha valakinek van valami ötlete jól jönne a segítség.
2020. aug. 11. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
attól is függ mit eszel mit iszol. ami zavaró az a gázképződés, amit kivált vmilyen kaja. Mint pl a szénsavas vagy koffeines italok.
2020. aug. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert szedsz?
2020. aug. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Irtam, hogy tartom a reflus diétát. Abban nincs sem koffein sem buborék.

2. Pantoprazolt de már csak alkalomszerűen.

2020. aug. 11. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Prokinetikus szereket lehet érdemes megpróbálni, pl. domperidon vagy metoklopramid. Egyeztess a kezelőorvosoddal.
2020. aug. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezek mit tudnak?
2020. aug. 11. 12:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezek a gyógyszerek nem a savtermelést csökkentik, hanem felgyorsítják a gyomor kiürülését, és megerősítik a gyomrot a nyelőcsőtől elválasztó záróizom működését, így enyhítik a tüneteket.
2020. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik. Köszi. De ettől nem leszek folyton éhes? :)
2020. aug. 11. 18:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!