Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fájhat a fejem?

Mitől fájhat a fejem?

Figyelt kérdés

Két hete minden egyes nap fáj a fejem, egész nap, szinte megállás nélkül. Főleg hátul fáj, jobb oldalt kb. a fülem magasságában, de néha máshol is, pl. mindkét oldalt, vagy középen, vagy éppen elöl, a szemem környékén. Tompa, lassan lüktető fájdalom, néha erős nyomást is érzek. 2 db fájdalomcsillapító se mulasztja el, utána is fáj (bár kicsit kevésbé) és a nyomás is megmarad.


Emellett néha szédülök, néha fáj a bal fülem (pár percig), és néha foltokban nem látok jól.


Szokott lenni migrénem, de ez nem az, az más, és 2 fájdalomcsillapító még a közepes migrént is enyhíti (bár el nem mulasztja). Migrénes aurám is szokott néha lenni, de ami most van néha, az nem az. Tenziós fejfájásnak se nevezném, nem övszerű, hanem egy ökölnyi foltot érint.


Kedd óta itthon vagyok betegszabadságon, mert dolgozni se tudok. Sőt, olvasni se nagyon tudok (könyvet), nem tudok koncentrálni, nem emlékszem arra, hogy mit olvastam, pedig pici elsős korom óta imádok olvasni, mindig is rengeteget olvastam.


A háziorvosom annyit mondott, hogy pihenjem ki magam, szerintem azt hiszi, hogy csak pár nap szabadságot akartam, nem vesz komolyan.


Tényleg csak pihennem kell? Ha igen, mennyit? Kedd óta csak fekszek, sorozatokat bámulok és alszok, mégis mennyit kéne még pihennem?


Szerintetek mit csináljak?


23/L



2020. aug. 14. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Aki migrénes sokszor meg van átkozva a tenziós fejfájással. Ezt pihenéssel nem fogod elmulasztani. Ha még 1-2 hét múlva is fáj kérj beutalót neurológiára. Ott kivizsgálnak és segítenek.
2020. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad lerazni menj vissza hozza de addig probald az asvanyi sokat potolni lehet sokat ittal es kimostad a szervezetedbol .
2020. aug. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


De 1-2 hétig mit csináljak? Így dolgozni se tudok, nem tudok koncentrálni, mindent elrontok, mindent háromszor kell megcsinálnom, egy kínszenvedés az egész, de addig nem maradhatok itthon. :(

2020. aug. 14. 09:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Neurológiára már most kérj időpontot, beutalót, mert az időpontra várni kell :(

Nekem neurológián is csak megvonták a vállukat, javasoltak fájdalomcsillapítót, tehát sok mindenre nem mentem velük. De egy próbát megér.

2020. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Olyan sokat szerintem nem ittam, 2-3 litert iszok egy nap attól függően, hogy mennyire izzadok, mennyit vagyok kint.


Akkor lehet, hogy még ma kérnem kéne időpontot.


Még valami, nem vagyok biztos benne, de szerintem hullik a hajam, legalábbis fésülködésnél több jön ki, és máskor is. De lehet, hogy ezt csak beképzelem.

2020. aug. 14. 09:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Normális neurológus elküld szemészetre, MR-re stb. addig próbálkozz fájdalomcsillapítóval. Nekem a cataflam vagy az algopyrin-nospa szokott segíteni. Valamennyire.
2020. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az jo ha sokat iszol csak azt nem tudjuk mibol mennyi van mennyi marad de szerintem se varj kerlek menj vissza az orvoshoz
2020. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Vissza fogok menni. Beszéltem még egyszer a háziorvosommal, ő is mondta a neurológiát meg elküldött vérvételre. Szemésznél nemrég voltam, szemüveg miatt rendszeresen járok kontrollra.

2020. aug. 14. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!