Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy Covid19 fertőzött...

Lehet, hogy Covid19 fertőzött vagyok? 24/L

Figyelt kérdés
Hétfőn egésznap az ágyat nyomtam, elég furán éreztem magam, a végtagjaim zsibbadtak. Nagyon gyengének és fáradtnak éreztem magam, pedig sokat aludtam. Orrom bedugult, és ez azóta sem mult el. Kicsit nehezen veszem a levegőt. Tegnap kicsit jobban éreztem magam, de még mindig nagyon fáradtnak és gyengének, pedig nem erőltettem meg magam. Olyan érzés mintha lázas lennék, de nem vagyok (soha nem vagyok lázas egyébként, alacsony a testhőm) A lábamon megjelent 3-4 kissebb piros kiütés. Nem fáj, nem viszket. Ma sem lettem jobban, pedig erős szervezetem van és fiatal vagyok. Szerintetek ez Covid vagy valami más?

2020. aug. 19. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ezt csak mintavétel alapján lehet megmondani.
2020. aug. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

És ha fiatal vagy? Fiatalt is meg tud viselni, fiatal is meg tud benne halni, a fiatalság nem biztosíték semmire.

Egyelőre nemigen tudják min múlik, hogy ki hogyan reagál rá.


Ja nem vagy nagyon szarul maradj otthon és gyógyulj.

Ha pedig hirtelen nagyon rosszul lennél hívd fel a háziorvost, intézkedik a továbbiakról.

2020. aug. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Menj el teszteltetni!
2020. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Nekem tegnap óta van eldugulva az orrom, tüsszögök, rossz a közérzetem. De szerintem én "csak" meghűltem. Amúgy borzasztó ez a féloldalas orrdugulás, csak a szájon át kapok levegőt.
2020. aug. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4 Parlagfű szezon van, az orr dugulás, tüsszögés lehet amiatt.


A lábon lévő kiütések elég gyanúsak, kérdező, mindenképp jelezd telefonon a háziorvosodnak, ha lesz a közeledben covid fertőzött, akkor gyorsabban el fognak tudni indulni a te kontakjaid kutatásában is.

2020. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Értem, mindenki covidos, csak én vagyok allergiás! Köszi ötös, inkább ne diagnosztizálj!
2020. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tényleg kissé elnagyolt volt a válaszom, és így félreérthető volt benne a hangsúly. Egyáltalán nem diagnosztizáltam semmit, csak nem voltam benne biztos, hogy tisztában vagy vele.


Te is jelezheted a háziorvosodnak, hogy meghűltél/covidos vagy :) Csak akartam szólni, hogy parlagfű szezon van, lehet, hogy érdemes lenne azt is kivizsgáltatnod és nem megfázásnak tartani, mert nekem pont ugyanezek a tüneteim, ha nem szedem a gyógyszert. Nem akartam lekicsinyíteni a betegségedet, illetve ugyanúgy lehet számtalan másik betegséged, csak ötletelek, hogy nehogy azért ne legyél kivizsgálva, mert nem jutott senkinek eszébe szólni.


A lábon lévő kiütésekről a covidos betegeknél külön volt cikk, hogy a háziorvosok arról vették észre a betegséget. Covid gyanús eseteknél úgy tudom, hogy még mindig a háziorvost kell értesíteni, ezért javasoltam, hogy szóljon neki.

2020. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

#5 a kiütés nagyon nem tünete a covid-nak.

Emiatt is mondom, hogy szerintem ez valami más, esetleg alergia vagy lehet hogy valami himlő. Aztán az is lehet, hogy ez csak szimpla véletlen és semmi köze a kiütéseknek a többi tünetedhez, kérdező.

2020. aug. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2020. aug. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Te is jelezheted a háziorvosodnak, hogy meghűltél/covidos vagy :)"


Jó, oké, köszi :) Amúgy a féloldali orrdugulás is lehet allergia?


Egyébként valóban, több covidos beteg leírta még anno, hogy bőrkiütés is tünete volt a vírusnak.

2020. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!