Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux rosszabb lesz a gyógysz...

Reflux rosszabb lesz a gyógyszertől . Mit lehet tenni ?

Figyelt kérdés
Pantoprazol 40 mg-ot szedek . Vagyis nekiállok, szedem 2-3 napig és ráunok az egészre mert úgy érzem rosszabb lesz tőle . Folyton mintha akkor még jobban vissza akarna jönni az étel . Mit tudok tenni ? Folyton böfögés jön rám azokban a napokban mikor szedem és mintha a gyomrom es a mellkasom feszülne. Viszont biztosan reflux mert érzem a savasságot a gyomromban és sokszor a nyelőcsőben is . Esetleg gyógyszerváltás segítene ?

2020. aug. 19. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Többféle hatóanyagú PPI van, próbálj váltani, bár az egyik legjobb a Pantoprazol. Viszont...a savhiánynak ugyanaz a tünete, mint a túl sok savnak. Anno azért hagytam abba a PPI szedését, mert puffadtam, böfögtem. Nagyon lecsökkentette a savszintemet. És valahogy minden a helyére került, pedig rekeszsérvem van. Mégis ha érzema savat 2-3 napig este beveszem a Pantoprazolt és jó lesz.
2020. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De én meg érzem a nyelőcsövemben .. úgyhogy nekem meg sok a savam ez biztos .
2020. aug. 19. 12:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Diétázol mellé, vagy csak a gyógyszert szedsz? Nekem teljesen el kellett hagynom a paradicsomot, pedig mielőtt elkezdtem szedni, még tudtam enni, kevésbé volt rossz.


Amúgy azt kéne kideríteni, hogy mi az, amitől refluxod lett (főleg, ha fiatal vagy), nem lehet intolerancia?

2020. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az össze-vissza zabálástól lettem az . Elhagytam a kávét is, a sört is , csak sima mentes vizet iszom ... mégis úgy érzem , rosszabb mikor elkezdem szedni a gyógyszert .
2020. aug. 19. 18:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

És, most, hogy elhagytad, jobb lett? Akkor lehet, hogy érdemes lenne visszamenni a háziorvoshoz, hogy nem jött be próbáljatok mást.


Illetve, ha most jobb, akkor, ha ehhez még hozzáveszed a reflux diétát, vagyis kihagyod a lentieket, akkor az nem elég?


Nekem amúgy a banán segített, meg a rizs. Elvileg ezeket meg ki kell hagyni:

zsíros ételek (rántott hús, pörköltök, kolbász és szalámifélék, tepertő, szalonna, sült oldalas, májasok, disznósajt, füstölt tarja, bőrös baromfi húsrészek, gulyásleves, töltött káposzta vagy paprika, hasábburgonya, tojásrántotta, lángos, kocsonya, vadas ételek) koffein (kávé, fekete tea) alkohol (minden formában) csokoládé (a benne lévő cukor és a kakaóvaj magas zsírtartalma miatt) egyéb cukros ételek (lekvárok, édes befőttek) sós rágcsálnivalók (chips, snackek) és olajos magvak (földimogyoró, napraforgó, dió) erősen fűszeres, jellemzően magyaros ételek savanyú ételek (savanyúságok, citromlé, limonádé) szénsavas italok erősen mentolos ételek citrusfélék (narancs, citrom, kivi) almafélék (alma, körte) paradicsom magas savtartalmú gyümölcslevek, zöldséglevek (narancslé, almalé, paradicsomlé) nyers zöldségek általában egyes zöldségek (zöldpaprika, karfiol, káposzta) hagyma, fokhagyma (mind nyersen, mind zsírban párolva) torma, mustár magas zsírtartalmú tej és tejtermékek (zsíros sajtok, körözött, tejszín, tejföl, vaj) majonéz


Részletek: [link]

2020. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5


akkor tehát gyakorlatilag ne egyél semmit ... ez egy vicc . Az édességeket elhagytam alkoholt kávét is . És abban a 3 napban mégis rosszabb lett mint mikor semmire sem figyeltem . Ez a rossz. Hogy gyógyszer mellett mégis rosszabbul éreztem magam .

2020. aug. 19. 19:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mellette van egy lista, hogy mit lehet enni, ugyanilyen hosszú.


Amúgy olvass utána, nekem amikor azt mondták, hogy a laktózintoleranciám miatt van refluxom, és ne egyek tejet, akkor egyre romlott a helyzet, mert kihagytam a sajtokat/tejtermékeket és helyette, mindent paradicsommal csináltunk. A végén már aludni sem tudtam, annyira rosszul voltam...

2020. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6.

Ezen én is mindig ki vagyok akadva... ráadásul a legfinomabb ételek bakker, ha megpusztulok is megeszem.

Éljen zöldségen a nyúl.


A hülye diétával kapcsolatban szokták mondani, hogy figyeld meg mi után vagy rosszabbul, és azt hagyd el. (Na nekem ez se jött be, teljesen változó.)


Vagy ha visszamész az orvoshoz, tud felírni másmilyen gyógyszert. Nem mindenkinek ez válik be.

Volt gyomortükrözésed? Vagy csak sejtésre diagnosztizáltad?

Vizsgálat után lehet pontosabban fel tudnák írni a gyógyszert. Mondjuk azt megértem hogy tükrözésre nem sietsz :D

2020. aug. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8


Épp azon gondolkodom , hogy veszek ilyen reflux teát . Aztán bajlódjon a fene a gyógyszerrel lehet még az is hatásosabb lesz .

2020. aug. 20. 01:51
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem napi többször főzögezni a teát macerásabb, mint bekapni egy tablettát és lenyelni, de te tudod :)
2020. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!