Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem műtötték meg a...

Miért nem műtötték meg a tüdőáttétet, azt miért nem lehet kivenni?

Figyelt kérdés
Aki a tvben volt kislány, hogy csontrákos volt tüdőáttéttel. Lábából kivették a daganatot és kapott kemoterápiát ami ellenére nőt a tüdőben a daganat és meghalt. Tüdejét miért nem műtötték meg vagy azt nem lehet? Nem értem, konkrét választ erre nem találtam.

#Tüdőáttét,
2020. aug. 21. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A rosszindulatú daganatok a tüdőszövettől nem különülnek el, hanem abba "gyökeret" eresztenek, emiatt műtétet tüdőrák esetén csak akkor terveznek, ha az előzetes vizsgálatok szerint valószínűleg az egész daganat eltávolítható. Talán itt nem így volt, vagy a beteg általános állapota nem engedte meg a műtétet.
2020. aug. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
lehet hogy több helyen is megjelent a tüdőben, mert szóródni szokott! Akkor a műtét nem kivitelezhető.
2020. aug. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Áttéteket nem sok esetben műtenek tüdőben, nagy a kockázat főleg ha több is van, nyirok rendszerben, az elsődleges tumort kell eltávolítani vagy kezelni. Ha szerencséje van, akkor a kemó eltünteti vagy inaktívvá teszi az áttéteket.
2020. aug. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tüdőrák nem mindig műthető. Ha szét van szóródva akkor lehetetlen mert a tüdő vérzekeny szerv nem lehet csak úgy kiszedni belőle darabokat.lebenyt vagy szegmentumot szoktak eltávolítani tumornál. De ezeknek a száma véges és bizonyos szám alatt nem marad légzőfelület.
2020. aug. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem mostmár. Köszönöm a válaszokat.
2020. aug. 24. 09:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!