Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi ilyen nehéz ebben?

Mi ilyen nehéz ebben?

Figyelt kérdés
Egy dolgot nem értek. És soha nem fogom megérteni. A legtöbb ember miért úgy megy ki az utcára, hogy nem visel maszkot, a másik elé liheg/köhög. És miért van az, hogy a buszon felszálláskor felveszik a maszkot, és utána leveszik? Miért olyan nehéz felvenni a maszkot? Hallottam, hogy kényelmetlen. Nem, egyáltalán nem kényelmetlen. Ugyan úgy lehet benne levegöt venni, meg bármit. Én annak már örülök, hogy megtudom menteni a saját életem, és még akár több száz ember életét aki körülöttem van. Igen, mindenki azt akarja az életével amit akar. Aki megakarja ölni magát az ne vírussal tegye, hanem egy kötéllél. Ha valaki vírussal akarja megölni magát az egyben gyilkos is, mert más embert is megölt. Aki kötéllel öli meg magát az nem gyilkos, mivel mást nem ölt meg. Szóval mi ilyen nehéz maszkot felvenni?

2020. aug. 24. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

A vírus veszélyessége nem áll arányban az általad javasolt életmód kényelmetlenségével. Tudniillik, szabadtéren, ha mindenki megy a dolgára, akkor a fertőződés kockázata igen csekély. Azért veszik fel buszon, mert ott már egészen máshogy néz ki a dolog (meg mert kötelező).

Esetemben nincs az az isten, hogyha ki kell mozdulnom, akkor 30 fokban, mikor eleve alig kapok levegőt bizonyos okokból a kényelmemet még maszkkal is rontsam egy finoman szólva is megkérdőjelezhető erősségű vírus miatt.

2020. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

1. A maszkkal ugyan magadat nem véded. (Vagy ha igen, mert olyan fajta, akkor meg a többieket nem).

2. Az esetszámhoz képest ez a fajta korlátozás jelenleg teljesen aránytalan és szükségtelen.

3. Különösen annak fényében, hogy ettől függetlenül meg nem tilos - természetesen maszk nélkül - ezerrel nyaralni, strandon nyomorogni, meg 500 fő alatti bulikat tartani. És akkor meg engem cseszegetnek még olyankor is a maszkhiány miatt, amikor 10 méteres körben senki nem ül mellettem a vonaton. Ugye érzed a kettős mércét?

4. Nagyon sok országban kötelező ugyanúgy, mint nálunk, aztán mégsem segített semmit.

5. A többi 67 fertőző betegségek ellen is védekezel, ugye? Miért nem?

2020. aug. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
A nyári poshadó maszkokban hemzsegnek a tüdőgyulladást okozó gennykeltő baktériumok. Egészségedre, de ne haragudj másokra, hogy ebből a fertőből nem szeretnének részesülni.
2020. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Utcán maszk? Zárt térben ok, ahol sokan vannak...


Szeptembertôl a gyereked is maszkba megy majd a suliba?

2020. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

"A legtöbb ember miért úgy megy ki az utcára, hogy nem visel maszkot"


MIÉRT IS KELLENE AZ UTCÁN MASZKBAN JÁRNI?

2020. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Az utcán minek, nem rohangálok oda idegen emberekhez. Mondjuk ez egy kisváros szóval simán meg van a távolság. Tömegközlekedési eszközön, zárt térben viszont erre nincs lehetőség így ott jól jön a maszk.
2020. aug. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen hipochonder vagy kérdező, akkor miért nem maradsz otthon és zárod magadra az ajtót? Egyébként meg ne nézz TV-t, ne olvass újságot, és meg fogsz gyógyulni.
2020. aug. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Miért kell nekem otthon maradnom azért, mert te félsz? Mi lenne, ha te maradnál otthon? Te maradnál otthon határozatlan ideig, te viselnél maszkot, te tartanál távolságot tőlem, te kerülnéd az éttermeket, te kerülnéd a sportokat, te kerülnéd a plázákat, a koncerteket, a strandokat és a parkokat, te hinnél a hamisított halálozási statisztikáknak, te ülnél fel a médiahisztinek, te kapnád meg a mérgező vakcinádat, miközben kerülöd a C-vitamint, a napsütést és mindent, amivel természetes módon egészségesek maradhatunk?

Mi lenne, ha te mosnád a kezed 5 percenként bőrgyilkos kézfertőtlenítővel, miközben egészségre káros feldolgozott élelmiszereket eszel és iszod a szennyezett vizet?

Nekem elegem van ebből a hülye játékból. Nem fog "együtt sikerülni", mert én nem viselem tovább az alufólia-sisakot.

Nem leszek tovább a te félelmed rabja. Nem maradok tovább a házamban azért, mert te félsz. Nem viselek maszkot és nem tartok másfél méter távolságot, mert NEM FÉLEK tőled.

Te nem az ellenségem vagy, és ha megbetegszem, az nem miattad lesz, hanem miattam és az immunrendszerem miatt.

Ez a vírus (vagy akármi) már rég velünk van. Emberek milliói találkoztak vele és a szennyvízminták alapján már legkésőbb 2019. márciusban ott volt Barcelonában. Bejárta a világot még mielőtt hallottunk volna róla!

Mindig lesznek vírusok, influenza és hasonlók. MUSZÁJ lesz ezzel szembenézned, ha még nem tetted. Nem lehet kikerülni, ha csak be nem zárkózol örökre és leszel olyan szerencsés, hogy a vírus nem ugrik rá a levelekre, amiket a postás hoz, vagy az ételre, amit az Internetről rendelsz.

A TE félelmed nem elég nyomós indok arra, hogy tönkretedd az országot vagy lerombold azt a minimális szabadságot, amit korábban természetesnek vettünk. A TE félelmed nem az én félelmem és nincs joga akadályozni az életemet, a munkámat, a jövedelmemet vagy a jövőmet.

Úgyhogy ha félsz, vedd fel nyugodtan az alufólia-sisakod, vagy fóliázd körbe magad, esetleg az egész házadat - de kérlek, hogy a félelmedet korlátozd a saját életedre. Nézd tovább a hazug híreket nap mint nap, de ne mérgezz vele engem, a szeretteimet, a barátaimat és az országot!

2020. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

#8-as szóval téged nem zavar az se, ha valaki előz olyan helyen, ahol nem kéne, ha leállósávban állsz és a másik meg ott közlekedik..

Ha a szomszéd ezerrel bömbölteti a rádiót, miközben te aludnál.

Ha valaki eldobja a szemetet az utcán..

Ha valaki telefüstöli a levegőt..


Mond el kérlek, ha ezek téged is zavarnak, akkor miért akarod , hogy a másik ne így tegyen, miért akarod ebben korlátozni?..

2020. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9-vagyok , még annyit, hogy természetesen utcán, nem tömegben, ahol tartható a távolság nem viselek maszkot, de ha nagy tolongás lenne, ott igen, de leginkább zárt térben célszerű maszkot hordani.

Bár igaz, hogy elsősorban mások megfertőzésének esélyét csökkentik az egyszerűbb maszkok, de valamennyire védenek is.

2020. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!