Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pszoriázis körmön, mit tudok...

Iamdia kérdése:

Pszoriázis körmön, mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Eddig csak a lábkörmeimen jött ki a pszoriázis, de már a hüvelykujjamon is megjelent ugyanolyan csúnyán. Félek, hogy tovább fog terjedni. Lábkörmeimen azért valamennyire el tudtam rejteni, de fent nehezebb lenne. Mit lehet vele csinálni? Mit kenjek vagy szedjek rá, hogy elmúljon (ne terjedjen tovább)?

2020. aug. 27. 20:18
 1/3 anonim válasza:

Bár tudnék biztos megoldást mondani. Minden esetre írok neked néhány tippet, hátha van olyan amit még nem próbáltál. Nekem is van, 2 körmömön meg máshol.

Az alábbi oldatokat próbáld meg a köröm alá csepegtetni:

Diprosalic, Daivobet vagy dermovate. Ezen kívül nekem nemrègiben a bőrgyógyász Namaxir injekciót írt fel. Az visszahúzta, de amint abbahagytam újra előjött.

És ennek vannak mellékhatásai is. De ha úgy gondolod hogy te tudod vállalni hosszú távon a használatát, akkor tünetmentessé tehet.

Amiket fentebb írtam azok szteroidos készítmények, úgyhogy arra is figyelj, és csak orvos írhatja fel.

Ha nő vagy akkor esetleg körömlakkal próbáld eltakarni. Én is ezt teszem jelenleg.

Kitartást és jobbulást kívánok. Átérzem...

2020. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 Igen, nő vagyok, ezt elfelejtettem odaírni. Szteroidos készítményt inkább nem használnék. Bőrorvosnál voltam, Flexitol krémet mondta, hogy talán az segíthet,de nem nagyon bízom benne.

Gondolkodtam, hogy körömlakk-kal lefedni, elmenni manikűrre, de nem tudom, hogy tudna e ezzel mit kezdeni, mert van ilyen nagyobb mélyedés azon a körmön.

Köszönöm szépen, neked is kitartást és jobbulást!

2020. aug. 27. 22:26
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok! Azóta kipróbáltatok valamit?

Nekem dermovate oldatot írt fel a doki, több mint másfél hónapja használom és semmi változás.

febr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!