Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent a labor leleten a...

Mit jelent a labor leleten a glükóz, kell aggódni vagy ez még semmi?

Figyelt kérdés
Párom laborban volt és glükóznál nagyon magas érték van... 17.4...(tartomány pedig 4 és 6) Orvoshoz nem akar menni mert fél hogy mit mond, de nem tudjuk mit jelent ez...
2020. szept. 2. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
glükoz a szőlőcukor. Ez bizony valószínűsíti a cukorbetegséget.
2020. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1. és akkor az mi? Nem ehet cukrot? Mondjuk csak azt eszik szinte, cukorfüggő.


Amúgy egy enyhe betegség, nem.

2020. szept. 2. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Menjen el orvoshoz, a cukorbetegség nem olyan, hogy na akkor mostantól nem eszek cukrot azt' jónapot. Majd az orvos megmondja, mi a teendő.

2020. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az magas.
2020. szept. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Még magyarabbra változatban: magas a vércukor érték, vissza kell menni az orvoshoz kideríteni mi az oka. A magas vércukor érték számtalan problémát okozhat (nem sorolom mert a neten kigooglezható, de egyik sem kellemes). Ez már feltehetően olyan mértékű ami nem oldható meg azzal, hogy kevesebb cukrot eszik. Egy alapos kivizsgálás kell. Innen távolról nem tudjuk megmondani (és orvos sem vagyok, csak nekem is picit magasabb a cukrom mint kéne, de nem ennyire, nálam még a kevesebb cukrot mozogj többet segített). A másik fele a magas cukornak, hogy sokszor "tünetmentes" - nem vagyok beteg. Illetve olyan enyhe tünetei vannak amiket az ember másra fog (pl. állandóan vizet akar inni az ember, ez nyári időszakban magyarázható de hát meleg van...). És mire kiderül (pl. eszméletvesztés) addigra már rendszerint lehet szövödménye. Ezért érdemes mielőbb elmenni orvoshoz vele. Amúgy nem halálos betegség ha kezelve van.
2020. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5. Akkor olyan mint egy nátha? Tehát annyi komoly kb?
2020. szept. 2. 15:33
 7/8 anonim ***** válasza:

5: nem mert a nátha "magától" elmúlik.


Ez nem múlik el magától, ezt kezelni kell mert ha nincs kezelve akár bele is lehet halni. De ha nem hal bele az ember akkor enyhébb szövödményként megvakulhat. De akár elveszítheti a lábát is az ember. A Magyarországon végzett láb amputálások jelentős része cukor eredetű (pl. itt van látványos cukorbeteg láb: [link] ). És van még néhány olyan lehetséges enyhébb szövödménye, hogy magasvérnyomás, esetleg agyvérzés. És még lehetne sorolni hosszasan. írd be a googlebe: "diabétesz".

2020. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És azt írtam: "nem halálos betegség ha kezelve van" itt nyilván nem a kézrátételre, meg a majd elmegyek orvoshoz kezelések, hanem megfelelő kontrollált orvosi kezelésre gondoltam.
2020. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!