Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan teszt, amely utólag...

Van olyan teszt, amely utólag megmondja, hogy volt-e Covid fertőzésem?

Figyelt kérdés
Néhány héttel ezelőtt sajnos én is produkáltam a Covid tüneteit, de mivel nem volt fertőzött ismerősöm, meg sajnos pénzem se, így nem teszteltem magam. Viszont 2 hét önkéntes karantént vállaltam. A legjellemzőbb covid tünetem a szagvesztés volt, meg az elején pr nap hőemelkedés. Azóta szerencsére már minden rendben. Utólag tudnám magam tesztelni (kíváncsiságból), hogy átestem-e a covidon?

2020. szept. 5. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vértesztek erre valók, a fertőzés során termelt ellenanyagszintet mérik.
2020. szept. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem minden komolyabb nátha alkalmával van íz és szagvesztés. De olyan mértékű, hogy pl egy erős parfüm illatát sem érzem. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy covid volt.

Amúgy úgy tudom van olyan teszt, ami utólag kimutatja, hogy vírusfertőzésed volt, de állítólag ez akkor is pozitívat mutat, ha más vírusról volt szó.

2020. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy vírusfertőzésem volt, de ilyen szinten sosem vesztettem el a szaglásom.
2020. szept. 5. 14:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem érdemes lenne csináltatnod egy vértesztet, ami kimutatja, hogy van-e ellenanyag a véredben.
2020. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vajon mennyi ideig mutaja ki. Több hónap távlatában is?
2020. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Vajon mennyi ideig mutaja ki?" - ameddig van ellenanyag. Ahogy most kinéz, ez sajnos max. 3-4 hónap. (A vakcinával is ez lesz a baj...)
2020. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!