Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy vitamin tartós szedése...

Egy vitamin tartós szedése okozhat e problémákat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron egy átmeneti alvásprobléma kapcsán ajánlotta valaki, hogy szedjek magnéziumot. Amelyiket kiválasztottam és elkezdtem szedni, mellékhatásként megoldotta egy másik, tartós és nehéz problémámat.

(szülések(3) óta aranyeres panaszokkal küzdök, tehát mindig figyelnem kell hogy rendszeres lágy széklet legyen, aszalt szilva, olajok stb.. és még így is gyakran fájdalmakkal járt) Felfedeztem, hogy ha ezt a magnéziumot fogyasztom, egészen biztosan nincs problémám, ami nagyon klassz. De vajon nem okoz e hosszútávon más problémát? Persze tudom, hogy nem vagytok orvosok és szakértők, és nem itt kellene megkérdeznem, hanem talán a háziorvosomat, most nem vagyok ebben a helyzetben éppen hogy ezt megtehessem, és nem is olyan égető a kérdés még.



2020. szept. 7. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem lesz tőle semmi problémád, ha nem adagolod túl. Az édesanyám évtízedek óta szed MagneB6-ot az állandó kéz-láb görcsei miatt.
2020. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A magnézium egy ásványi anyag, nem vitamin, de az viszont lehetséges, hogy te magnézium-oxidot szedsz, mert annak lehet ilyen hosszú időn át is székletlazító hatása, viszont ebben az esetben a rossz hír az, hogy a magnéziumot nem tudja hasznosítani a szervezet ebből, tehát ha tovább szeded a székletlazítás miatt, viszont magnéziumra is szükséged lenne, akkor jól felszívódó magnéziumot kéne keresni hozzá. Tehát kb. ennyi problémát okoz a magnézium-oxid, hogy magnéziumbevitelre nem jó. Nézd meg a termék összetételét, milyen formában van benne a magnézium.
2020. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt szedem: MagnExpress® Forte 400 mg granules 20x
2020. szept. 7. 16:45
 4/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, ezt:

MagnExpress®Forte 375 mg magnézium és B6-vitamin tartalmú étrend-kiegészítő kapszula 30x

A dobozon van egy ilyen sor: A termék izomalitot tartalmaz, túlzott fogyasztása hashajtó hatású lehet.


Nem fogyasztom túl, naponta maximum egyet iszom, de igyekszem inkább kétnaponta.

2020. szept. 7. 16:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az összetevőknél nézd meg, milyen formában tartalmazza a magnéziumot. Az magnézium oxid valóban alig szívódik fel. Jól felszívódik: citrát, laktát, orotát. Szedjél például magnosolvot, az jól felszívódik, és az enyhe hashajtó hatása is megmarad.
2020. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Hosszútávon kálcium hiányt okoz a magnézium bevitel. 2:1 arányban javasolt szedni a kalcium javára.
2020. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
76%
Nem igazán javallt a kalcium mesterséges pótlása, mert K2-vitamin hiányában lerakódik az érfalakon (érelmeszesedés). A 2:1 arányt úgysem lehet szedéssel biztosítani, mert nem tudsz hatni rá, hogy pontosan mennyi szívódjon fel. Ráadásul a kalcium akadályozza a magnézium felszívódását.
2020. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Felőlem a sok magnézium szedéstől nyugodtan kaphatsz csontritkulást meg fogszuvasodást nekem mindegy. Mondjuk egyedül én írtam választ a kérdésre de pontozzatok le ha jól esik. :) k vitamin van sok zöldségben túróban is. E vitamin is akadályozza a lerakódást.
2020. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!