Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A tüdőszűrő kimutatja a covid...

A tüdőszűrő kimutatja a covid 19 fertőzést?Ha igen,milyen eltérés figyelhető meg?

Figyelt kérdés
Ha kimutatja,miben mutat mást a tüdőszűrő,mint egy ettől a vírustól mentes ember tüdejénél?

2020. szept. 8. 00:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A tüdőszűrőnek nem ez a célja, a mellkas röntgennek inkább. Nem teljesen azonos a kettő.

Magát a vírusfertőzést kimutatni nem tudja, ellenben ha megjelenik maga a betegség tüdőgyulladással, akkor az látszik infiltrációként, transzparencia csökkenéssel.

2020. szept. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Szakmai dolgokba nem megyek bele, de maga a Covid nem látszik, illetve az nem nyer bizonyosságot, hogy egy esetleges látható gyulladást az okoz, erre más vizsgálat kell. Tüdőszűrővel az a baj, hogy azon semmi mást nem néznek, csak oda nem illő árnyékokat, foltokat, a gyulladás azon sok esetben nem derül ki. Van, amikor egy tüdőgyulladás sem látszik egyébként röntgenen, ennek is megvannak a szabályai, hogy mikor kell kérni.
2020. szept. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mutatja ki.
2020. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan a koronavírust nem mutatja ki, de annak nyomát kimutathatja amely ezt követően sok fájdalmas vizsgálattal fog járni mert a kis kerekárnyék miatt daganat gyanújával fognak tovább küldeni.


Engem egy rohadt hegre ami a tüdőmön maradt, egyenesen szövettani vizsgálatig küldtek. Azzal kezdődött, hogy barack nagyságú kerekárnyék látszik, ezután vérvétel, ezután mellkas ct ami szintén tűszúrással jár a konktrasztanyag miatt, majd mivel a radiológus orvos egy balf**z volt és képtelen volt felismerni a gyulladásos eredetű heget, szövettanira küldtek és ott derült ki.

Már ekkor temetni kezdtem magam, nagy megnyugvás volt a végső eredmény.



Szóval ezek a vírusos gyulladások okozhatnak kellemetlenségeket amik a tüdőszűrőn indulnak ki.

2020. szept. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A régi a röntgen gép meg semmit nem mutat ki. Légmellel hazaküldtek.
2020. szept. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
55%
#5:Légmellet kimutatja, csak nem mindegy hogy készítik, bár arra jobb az átvilágítás.
2020. szept. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Köszi hogy meghazudtolsz. Képzeld nem mutatja ki a régi gép. Hónapokig kezeltek asztmával emiatt.

Későbbi alkalommal sem mutatta ki még jobb gép sem. Csak a tünetek miatt már biztos voltam benne és erősködtem hogy vilagitsanak át. Már mehettem is a kórházba. Ott sem látszot5 röngenen csak kilégzésben.

2020. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
55%
Nem téged hazudtollak meg, hanem a röntgen kimutatja a légmellet, de azt nem tudom nálad miért nem látszódott, annak lehetnek technikai okai is, de kilégzésben kell készíteni, ha máshogy volt, akkor lehetséges, hogy nem látszik.
2020. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kórházban is mondták hogy a régi röntgen gépeken nem látszik meg ha kicsi sem látszik. De te otthonról a fotból biztos jobban tudod. Annyira szanalmas hogy páran csak okoskodni járnak ide. Egyébként meg nem ez volt a kerdes de még írj ide ezzel kalcsolatban 6 kommentet mert nem bírod ki ha nem neked van igazad.
2020. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ne zavarjon, hogy ez a szakmám, de mindegy, akkor legyen neked igazad. A fenti kérdésre meg már válaszoltam.
2020. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!