Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 15 éves lányom vérnyomást...

15 éves lányom vérnyomást mért,mire a vérnyomásmérő szívritmuszavar lehetőségét jelezte.A vérnyomás optimális volt.Ezután többször megmérte,másnap is,és jelezte a ritmus zavart.Vigyem kardiológushoz a lányomat?(Magánhoz)

Figyelt kérdés
Tünete múlthét elején volt,nagyon vert a szíve és nehezen kapott levegőt.Először volt és azóta sem.De azt tudni kell,hogy szociális szorongó a gyermek,és Iskolában volt,bár azt mondja nem volt ideges,szorongó akkor.Háziorvosnak jeleztem a gondot,azt mondta nem megbízhatóak a vérnyomásmérők,nem ad beutalót kardiológiára.De mi aggódunk...

2020. szept. 12. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha annyira aggódtok, magánrendelés!
2020. szept. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De okozhatja stressz is:


[link]

2020. szept. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
El lehet vinni, de a háziorvosnak igaza van, a vérnyomásmérő nem alkalmas ritmuszavart mérni, a tünetei az iskolakezdés miatt voltak. Ha aggódtok, akkor el lehet vinni, de valószínűleg semmi baja.
2020. szept. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Természetesen a saját magunk megnyugtatására elfogom vinni a gyereket egy EKG-ra,és szív UH-ra magánrendelésen.Nekem és páromnak még sose mutatott ki szívritmust zavart a mérő,a gyereknek meg mindíg,ezért is ilyedtünk meg.

Köszönöm a válaszokat!

2020. szept. 12. 10:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Én elmennék a helyébe, mikor a mellkasom sokat fájt akkor is mentem magánhoz

20/f

2020. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezek a vérnyomásmérők,( 20000ft alatti) nekem is szívritmuszavart jeleznek, akkor is ha nincs. Miközben méri a vérnyomását a nyaki ütőéren ki kell tapintani, mert azt érezni is ha van, és ezt többször ellenőrizni,. Így kideríthető jót mutat e a vérnyomásmérő. De valószínűleg nem, mert ezek az egyszerűek, magasabb pulzus esetén jelzik ezt.A magas pulzus, és nem kap levegőt ijedség, pánikrohamra gondolnék, abból is enyhe. Ha komolyabb akkor gyors pulzus nincs levegő hideg veríték halálfélelem hányás, de amilyen ijesztő olyan ártalmatlan. A kivizsgálás kifejezetten jó, mert megnyugtatja, hogy nincs baj. A pánikrohamnál nem kell hogy ideges vagy szorongó legyen abban az időszakban. Látszólag ok nélkül jön, mindenkinél más indítja be, valakinél mert este van, vagy bemegy a boltba, akár iskola. Hirtelen jön, és hirtelen múlik.
2020. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!