Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon meg vagyok ijedve volt...

Nagyon meg vagyok ijedve volt már itt valakinek ilyesmi? Hasi panaszok többi lent

Figyelt kérdés

Üdv!


Az egész nyár közepén kezdődött a semmiből. Mivel picit hipochonder vagyok, egész családom szerint túltoltam csak a dolgot. Mai napig emlékszem, hogy egy gyümölcstorta után jött minden.. Szelesedés, puffadás, hasmorgás és a székletem lágyabb lett. Hát mondom jó, biztos elrontottam a hasam. De ez már egy hete így ment. Hol jobb volt a széklet, hol rosszabb. Elmentem vele háziorvoshoz, még akkor is ha azt mondták ezzel ki fognak röhögni, mert nincs hasmenésem, fájdalmam stb.

Annyit mondtak eélyes, hogy ételérzékenység okozza, voltam-e már ilyen teszten. Gasztró nem nyitott ki egész nyáron vírus miatt, elmentem magánlaborba, mondom én ezt ki nem várom.


Lelet szerint tejfehérje érzékenység, tojás csak enyhén pozitív, többi mind negatív. Jó, elkezdtünk diétázni teljesen tej mentesen ez volt július végén és kisebb botlásokkal, de jobb lett a hasam, normalizálódott a széklet, de dokim köti az ebet a karóhoz, hogy azért ha nyit menjek gasztróba, mert lehet glutén attól még hogy IgG nem mutatta ki.


Szóval most viszont csütörtök óta megint nem jó a széklet, de ennyire ezelőtt biztosan nem volt. Ugyanúgy napi egyszer megyek, de laza a széklet és néha szagos gázok előzik meg azt. Pedig már nagyon örültem ,hogy na kész megoldódott a probléma. Bár a doki se ultrahangra, se vérképre, székletvizsgálatra nem küldött el..


Ma felhívom gasztrót lehet-e már menni. de stressz alapon lehet ilyen probléma? Csak azért, mert akkor kezdődött el, mikor újra kezdődött az egyetem és fel kellett költöznöm otthonról. Nagyon félek, hogy valami komoly baj van pl chron vagy ilyesmi, már az elejétől fogva ilyenektől tartottam, mert nagyon félek. Van itt olyan, akinek ilyesmi gondja volt és nem egy nagyon komoly állapot okozta?



2020. szept. 14. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb bajod a hipochonderség.

Csak azt nem értem, miért nem mentél rögtön a háziorvoshoz?

Ő már eleve kizár egy csomó dolgot, ill. elküld a szakrendelésre.


Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.

2020. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hívd fel a gasztrót azzal rosszat nem teszel.

Szerintem doktorod jogosan gondolt első körben intoleranciára, tipikusan az jár gyakori lágy széklettel, gázképződéssel. Glutén és laktóz a leggyakoribb. IgG alapú tesztekre most lehet le leszek pontozva, de ÉN nem adnék mert nem elég pontos azt mondják. Valamint azt is, hogy sokaknak olyanokat hoz ki, amiből sokat fogyaszt eleve.


Nem lehet amúgy, hogy diéta hiba csúszott be neked? Vagy valamivel elrontottad a hasad múlthéten, amitől felborult a bélflóra? Nem okoskodom, ez az én véleményem, hogy ilyen komoly betegségekre én nem gondolnék a leírtad alapján. A stressz nagyon tud hajtani, ha ezen mondjuk nagyon félsz vagy idegeskedsz és ott motoszkál a tudatodban. ezzel foglalkozol, fosni fogsz.. Egy ismerősöm stressztől fosott hónapokon keresztül, akkor nyugodott le mikor kiderült, hogy semmi baja nincsen. IBS is stressz alapú.


Telefonálj egyet, dumáljatok az orvossal ő tudni fogja mi van, addig meg a saját érdekedben ne kattogj ezen, ignoráld! Az idegesség emésztési panaszokat okoz leggyakrabban.

2020. szept. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és szerintem is a hipochonderség a fő gond.

Egy hasmenés gond - sőt ez ugye nem is az - annyi mindentől lehet, ki se férne ide leírni.. Ez olyan mintha fájna a torkom és azt hinném gégerákom van most erős példa de érted.

2020. szept. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első : mentem háziorvoshoz már egy hetes panasz után, csak plusz egy hét volt a korona miatt bejutnom. Tehát 2 hét után mentem már hozzá.

Beszélgetés alapján ő egyedül az intoleranciát mondta, nem küldött el semmi másra, mondta szakrendelésbe nézzük meg.

Csak ugye azt már írtam, hogy nem volt nyitva ezért oldottam meg magán úton.


ˇ#2 tény, hogy sokat idegeskedem ezen mert nagyon tudok félni ilyenektől..

2020. szept. 14. 10:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Beszéltem egy csajjal, akinek 3 éves keresztül voltak ennél durvább tünetei. Émelygés, hasfájás, napi többszöri híg széklet bármit evett kb.

Orvsoról orvosra járt, mire talált egy nagyon normális dokit, aki azt mondta kideríti mi a baja, ne aggódjon. Már nagyon félt, hogy mi van.


Bakteriális felülfertőzése (SIBO) lett neki a vékonybélben. Ez nem egy ritka állapot, egyik barátnőmnek is ez okozott kellemetlen tüneteket, ételérzékenység miatt megszaporodtak neki a bacik ott, ahol nem kellett volna. Detto ilyen tünetei voltak: bűzös gázok, gyakori laza széklet, neki fájt is a hasa minden evés után. Hónapokig szennvedett így, mikor laktózra vizsgálták derült ki, hogy tele van baktériummal.


Nem eszik cukros szarokat, anti - és probiotikum kúrán volt hetekig, így jött helyre.

2020. szept. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!