Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő után észleltetek...

Mennyi idő után észleltetek javulást? Valószínű mononucleosis infectiosám, azaz csókbetegségem van. Ami nálam nagyon csúnya mandulagyulladással jár.

Figyelt kérdés
Már múlt hét csütörtöktől fájdogált a torkom, de aztán kicsit jobban lettem. Aztán most csütörtökön már eleggé fájt, a mandulám csúnya volt. Azóta csak romlott, vasárnap óta lázam is van, nyelni már alig bírok. Reggeli már napok óta hideg fagyi meg joghurt, azzal is küzdök. Péntek délután óta szedem az antibiotikumot, de ez ugye vírus, arra nem ér semmit. Ennek ellenére az orvos felírt egy erősebbet. Nem értem.Mióta ezt is szedem ( péntek ) azóta lett a láz is... Javulás pedig semmi. Ja, és tiszta genny vagy lepedék a mandulám.

2020. szept. 16. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

És ezt a diagnózist ki állította fel?

Te magadtól az internet segítségével?

2020. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez covid.
2020. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 éve volt. Megnagyobbodott, fájdalmatlan, nyaki és lágyéki nyirokcsomókkal, éjszakai brutális izzadással kezdődött. Ez kb. elmúlt 1 hét alatt, majd pár nappal később enyhe torokfájás, és abból kegyetlen tüszős mandulagyulladás, amitől kb 10 napig szenvedtem. Összességében olyan 2 hétig voltam szarul. Az éjszakai izzadás elmúlt egy hónap alatt, a nyirokcsomók meg olyan 2-3 hónap alatt teljesen visszazsugorodtak. Én orvosnál voltam vele, nyaki+hasi UH és vérvizsgálat mutatta ki.
2020. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, javítok: az éjszakai izzadás múlt el egy hét alatt, de amikor jött a mandulagyuszi, akkor visszajött.
2020. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Ma voltam fül-orr gégészeten, ott konkrétan nem mondta ki a nevét a doktornő a betegségnek, de hétfőn vért vesznek emiatt, meg mondta hogy teljes ágynyugalom, semmi megerőltetés, még biciklizés sem. És nagy valószínűséggel vírus. Ezt ő mondta. Ezért nem értem az antibiotikumot. A lázam meg napról napra magasabb. Ma este már 38,7 volt.

2020. szept. 16. 21:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem teszteltet covidra, ha szerinte is valami vírus?
2020. szept. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Azért, mert ez 100% hogy nem covid. Ha valaki lázas meg fáj a torka, csak covid lehet? Rengeteg vírus van a covidon kívül is, ami hasonló tüneteket mutat. Valószínűleg idáig is azért jutottam, mert a háziorvosom először azt mondta ne menjek be a rendelőbe, ugye nehogy covid legyen. Aztán a suli gyakorlatához kellett csinálni covid gyorstesztet, ami NEGATÍV lett. Szóval nem covid. És csak ezután nézett meg az orvos... Ez miatt a covid őrület miatt rengeteg lázas, covidhoz hasonló tünetekkel rendelkező ember nem jut orvoshoz, vagy nem időben, mert csak telefonos "gyógyítás" van. Őszintén, azt kívánom bárcsak covid lenne... Azt lehet nem is nagyon érezném meg, ezzel meg küszködök. Szerintem életemben nem voltam ilyen beteg.

2020. szept. 16. 23:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne kivand hogy covid legyen, mert akkor a lelegeztetogepen sinylodnel es nem tudnal ide irogatni...😷


A tuneteid alapjan tuszosmandula gyulladasod van, ami bakterialis, ezert kaptal antibiotikumot.

Emelle hasznos gyulladas es fajdalomcsillapitot szedni (pl, xilox vagy cataflam).

Akar 2hetig is eltarthat a gyogyulas.

2020. szept. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy mononukleozis, ha a doki nem mondott ilyet?
2020. szept. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt mononukleózisom, kimutatta a teszt is. Én is kaptam rá antibiotikumot, mert felülfertőződött valami baktériummal, már nem emlékszem mivel, mert 20 éve volt. Arra viszont emlékszem, hogy 3 hétig volt 39 feletti lázam, ami nem ment le semmilyen gyógyszerre sem. Az antibiotikumtól meg hüvelygombám lett. Szóval elég rossz volt, de elmúlt.
2020. szept. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!