Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hormonzavar lehet?

Hormonzavar lehet?

Figyelt kérdés

Korán kezdtem elég erősen szőrösödni, már alsóban is azt figyeltem a többi lányon, mennyivel szőrösebb vagyok náluk. A derekamat és a hasamat is erősebb, fekete szőr borítja. A hajam nagyjából 2 éve erősen hullik, lényegesen kevesebb hajam van, mint azelőtt. Egy fél éve nagyjából akném lett és egyre erősebb. Nincsenek szerencsére hatalmas cisztáim, de nagyon szenvedek, hogy meg tudjak szabadulni a pattanásoktól, az arcom tiszta vörös az aktív és a már el-elmúló pattanásoktól, heti szinten "break out"-olok kb. és semmi nem segít rajta. Az erős hízás és fogyás egész életemben végigkísért. Vékiny lány vagyok és másoknak valószínűleg fel se tűnik ez a folytonos testtömeg változás, de én érzem, mikor vagyok éppen "vékony állapotomban", könnyebbnek érzem a testem. Egy hete még majdnem 60 kiló voltam a 172 centimhez, most meg, mikor mértem magam 51 voltam. 9 kilót fogytam úgy, hogy semmit nem csináltam, csak ma keveset ettem (reggel szerintem olyan 400 kalóriát fogyasztottam, zabkása gyümölcsökkel, aztán még tízóraira egy barackot és egy körtét ettem, ebédre meg húslevest). Rengeteget tudok enni, mindenki sokkolva van elsőre, mindig mondják, hogy egyáltalán nem látszik rajtam. Teljesen általános nálam ez az általában 6-7 kilós válltozás össze-vissza.


mi lehet ez? vagy ez normális?


17/l



2020. szept. 18. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy és inzulin meg a hormonok megnézése legyen a cél.
2020. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha elmegyek a Szent Imrébe endokrinológushoz, ott komolyan vesznek ezekkel a problémákkal? Attól félek, hogy elhessegetnek, mert jellemző a tinédzserekre pl. a pattanásosodás.
2020. szept. 18. 14:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Előbb házi orvos és ő fog beutalni endora.


Én akkor már tudtam, hogy PCOS a problémám, de senkit nem érdekelt. Aztán ebből PM+IR+PCOS lett. Ne várd meg és ne add fel, ha megpróbálnak elhajtani. Minimum egy teljes vérkép+hormonok és terheléses vizsgálat.

2020. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!