Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért mondják, hogy a mostani...

Miért mondják, hogy a mostani járvány a fiatalokra veszélyes? A fiataloknak talán nincsenek idősebb szülei vagy nagyszülei akinek továbbadhatják?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem, hogy tavasszal, hogy terjedhetett az idősek között, mikor azok többnyire otthon maradtak, alig érintkeztek másokkal. Hogy terjedhetett idősek otthonában, mikor sokkal kevesebb fertőzött volt és az ott dolgozók akik potenciálisan bevihetik most is fiatalok vagy középkorúak. Pontosabban azt nem, hogy most hogyhogy ott NEM terjed? Számomra az lenne a logikus, hogy minél több a fertőzött annál nagyobb esély van átadni a nagyszülőknek vagy egy dolgozónak pl. bevinni az idősek otthonába.

2020. szept. 20. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez például tegnap volt: [link]
2020. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az van most is mint tavasszal. Tavasszal nem volt annyi teszt mint most így nem jelent meg mindenki a számadatokban. Nem szabad mindig a médiára vagy a statisztikákra támaszkodni mert mindkettő tévedhet nagyot.

Az hogy kire veszélyes és kire nem azt még mindig nem tudják pontosan. Elkaphatja fiatalabb is és nála is súlyos lehet, gyakran nem tudják miért.

Az idős, gyenge vagy beteg szervezetnél egyértelműen gyakoribb lesz a halálozás és a súlyos megbetegedés.

Légyszi a korona-tagadók ne támadjanak be, egészségügyis emberek véleményét írtam most le.

2020. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de miért kell úgy kommunikálni, hogy kiemelünk egy csoportot, akikre most éppen veszélyes. Ezzel úgy gondolom csak azt érik el, hogy a többi szintén veszélyeztetett réteg, pl. idősek fellélegeznek, hogy ezúttal őket elkerüli. Pedig ez egyáltalán nem így van. Mindenkinek egyformán vigyáznia és figyelnie kell magára és másokra is.
2020. szept. 20. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!