Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rosszindulatú (műtött) daganat...

Rosszindulatú (műtött) daganat után vállalni a kemót, vagy nem?

Figyelt kérdés
Rokonom halt meg a kemó mellékhatása miatt. Most egy ismerősömet kezelik és aggódok.

2020. szept. 24. 00:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképp a kemoterápiat valasztanam!
2020. szept. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Lemondani a kemoterápiáról csak akkor szabad, ha már bizonyosságot nyert, hogy nem hat érdemben a daganatos alapbetegségre, vagy olyan súlyos szenvedéssel jár, hogy a páciens számára az elmúlás minden kétséget kizáróan elfogadhatóbb alternatíva, mint a terápia folytatása. A kemoterápia késleltetése vagy indokolatlan megszakítása súlyos megbánáshoz vezethet.
2020. szept. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megtudhatom, hogy laikusként, vagy szakemberként ez a véleményetek?
2020. szept. 24. 01:14
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
2-es vagyok, orvos, de nem onkológiával, hanem idegtudománnyal foglalkozom. Személyes tapasztalatom meghatározó eleme, hogy annak idején a patológia gyakorlaton egy 60 év körüli férfi holttestét tanulmányoztuk, aki leukémiában hunyt el. A páciens tanult volt, és maga döntött úgy, hogy nem szeretné a kemoterápiát. Fél évvel később meggondolta magát. A gyakorlatra érkező kezelőorvosnak meggyőződése volt, hogyha eredeti terv szerint végzik a kezelést, akkor túlélte volna a betegségét.
2020. szept. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Én átestem a kemón plusz a sugáron is viszont nekem nem műtött volt a daganatom.

Nyílván a kemo és mellékhatásai függenek attól, hogy milyen daganat, kor, stádium stb. Természetesen joga van megtagadni a kezelést. Mellékhatásokat tekintve, mint hányás, hasmenés, hajhullás, gyengeség sz@r, de ez sajnos ezzel jár. Bevállaltam és nekem segített.

2020. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
1es vagyok. Orvos.
2020. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon nehéz ebben dönteni, nyilván benne van, hogy a kemo csak meghosszabbítja az életed, nem gyógyulsz meg, szenvedsz a mellékhatásoktól, de egy lehetőséget mégis kapsz, egy reményt. Azt gondolom, hogy a rokonod jó döntést hozott és remélem meggyógyul.
2020. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#7 Rokonom belehalt ahogy ezt a kérdés alatti sorban írtam is. Idős volt, a 3. kemó kezelés után este semmi baja nem volt a szokásos gyengeségen kívül, jött-ment, főzött. Reggelre bepisilt, szinte meg sem ismert, az egész testét (bőrfelületet) fájlalta. Mentő, kórház, a 10. napon meghalt.

Nagy meglepetésemre, az orvosa aki rábeszélte a kemóra (bár irdatlanul tiltakozott) a temetés után azt mondta, "Néha nem ártana ha a beteg szavaira is hallgatnánk mi orvosok. Szinte biztos vagyok benne, most is köztünk lenne.

Anyámnál 18 éve diagnosztizáltak leukémiát, mondták úgy 5-7 éve van hátra. Eljár becsületesen kontrollra, majd a leleteket egy lezárt borítékban odaadja és megkér dobjam be a családorvos postaládájába. Megtanultam,meg sem kérdezhetem milyen lett a lelete... (mondjuk ő sem tudná, hisz nem érdekli). Fél éve emellett combnyaktöréssel műtötték (közel jár a 90-hez) két hónap múlva létrára mászott, fut, jön-megy, lépcsőzik minden segédeszköz nélkül. Ő soha nem fogadná el a kemót.

Most a kérdésben említett kedves ismerősömért aggódok. Él, "virul" a műtét után, hamarosan megy a 3. kemóra, haja már alig van.

A családban tapasztaltak alapján nagyon szkeptikus vagyok ezekkel a kezelésekkel kapcsolatosan.

Nagyon köszönöm orvosoknak és nem orvosoknak a segítő hozzáállást, hogy eligazodjak a dilemmámban. Mindenkit értékeltem.

2020. szept. 24. 13:36
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Bocsánat, az ismerősödre gondoltam, aki jó döntést hozott, a rokonodnál sajnálom, hogy így alakult. Közeli rokonom is így halt meg, sokan nem is értették, mármint orvosok, hogy miért kellene neki kemó, mikor a műtét sikeres volt, de ő ezt szerette volna és ezt mi tiszteletben tartottuk. Egyik ismerősöm viszont eléggé előrehaladott állapotban van, tüdő áttétei vannak már és kap kezeléseket, sajnos őt nem tudták egyelőre műteni, de most nagyon jó állapotban van, remélem, hogy valóban a kezelések hatása, de ha szerencséje volt csupán, akkor is örülünk neki.
2020. szept. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
A kemót szigorú protokoll szerint adagolják, konkrétan van, hogy le is állnak vele, ha a beteg életét veszélyeztetik a mellékhatások. A kérdés az, hogy az orvos komolyan veszi-e és betartja-e a protokollt, akkor nem lehet baj. Az érem másik oldala viszont az, hogy néha kockáztatni kell, mert lehet, hogy hat a szer, csak túlzottak a mellékhatásai, tehát vagy leállnak a szerrel és lehet, hogy a következő nem fog hatni, előrehalad az állapot és meghal a beteg vagy kockáztatnak és talán meggyógyul a beteg anélkül, hogy belehalna a mellékhatásokba.
2020. szept. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!