Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik olyan légúti fertőzés,...

Létezik olyan légúti fertőzés, ami magától nem gyógyul meg?

Figyelt kérdés
2 hete küzdök súlyos köhögéssel, gyakorlatilag. 10 mp nem telik el köhögés nélkül. Szokásos dolgokat próbáltam, inhaláláls, párologtatás, tea... viszont semmi javulás. Nagyon idegesítő, nem alszom, fáj mindenem és lelkileg is ki vagyok már készülve. Az ilyet 4-5 nap alatt ki szoktam kúrálni, most meg semmi. Egész nap ver a víz is. Csinaltattam egy covid tesztet es mivel negativ lett megkerestem a háziorvost, aki eddig szabadságon volt. Azonnal felírt egy jó adag antibiotikumot, hogy ez tuti valami jó kis légúti fertőzés. En nem hallottam még ilyenről, ami ha fertőzés is nem akar meggyógyulni 2 hét alatt. Ilyen van? Jart mar így valaki?

2020. szept. 25. 06:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet akár allergia is.

Vagy pékdául nekem volt olyan, hogy egy kiados torok vagy mandulagyulladás után. Szóval valami légúti nyavalya után megmaradt hónapokig egy idegesítő száraz köhögés. Aztán a doki felirt valami bivaly erös antibiotikumot és elmult.

Legutobbi esetben egy rosszul megválasztott vérnyomáscsökkentőtől volt kínzó köhögésem hónapokig. Mire végre egy normálisabb doki irt fel másikat és elmult a köhögés.

2020. szept. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ignis Subdialis ***** válasza:
Bocsánat, de ha "tuti valami jó kis légúti fertőzés", akkor azt első körben vírus okozza, nem baktérium. Antibiotikummal csak odateszel az immunrendszerednek, leirtva a bélflórát is. De ha már elkezdted, nem lehet abbahagyni. Produktívan köhögsz vagy száraz köhögés? Allergia tényleg rátehet a köhögésre, bár ha mellette az izzadás is folyamatosan fennáll, az nem jellemző.
2020. szept. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem A típusos tüdőgyulladás okozott ilyen tüneteket 2 alkalommal, micoplasma és clamydia pulmonalle baktérium okozta. Vérből kimutatható 3 hét az eredmény
2020. szept. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tegnap reggel kaptam a gyógyszert és már sokkal jobban érzem magam. 3. antibiotikumot szedtem be. Akkor remelem rendbetesz az antibiotikum.
2020. szept. 25. 12:02
 5/13 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Akkor az egy felülfertőződés lehetett. Ha elhanyagolsz egy vírusfertőzést, akkor könnyen kapsz egy másodlagos, bakteriális fertőzést is bónuszként. Ennek a megelőzésére szokták pl. torokfertőtlenítő tabletták szopogatását ajánlani, meg az otthonmaradás-pihenés-sok folyadék kombót.
2020. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Két hete otthon fekszem, minden nap köhögtem egész nap és folyt rajtam a víz, azt hittem covid. Inhaláltam, párásítottam. 27 fok volt a lakásban, az is lehet hogy a párás meleg időben kaptam valami felülfertőzést. Közben valamikor fáztam, mikor megizzadtam es kitakaróztam. Lehet az sem tett jót...
2020. szept. 25. 17:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem ezen múlik. Ne vádold magad.
2020. szept. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem vádolom csak nem értem miért ilyen nehezen sikerül kilábalnom egy ilyen köhögéses betegségből.
2020. szept. 26. 11:39
 9/13 anonim ***** válasza:
A tüfőgyulladás sajnos ilyen. Örülj ha nem marad szövődménye. Nekem ptxem lett tőle.
2020. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most?
2020. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!