Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tumormarkerek jók a tüdőrák...

Tumormarkerek jók a tüdőrák kimutatására?

Figyelt kérdés
A tüdő CT-t ajánlják, de az sugárterheléssel jár.

2020. szept. 25. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
A tüdőrák általában nem termel tumormarkert, így nem lehet vele kimutatni. A tüdőrák szűrésére a low dose CT való, semmi más.
2020. szept. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De azt évente megcsináltatni kicsit nagy sugárdózis, nem?

Márpedig most olvastam, hogy ha tüneteket mutatsz, akkor nagy eséllyel már késő.

2020. szept. 25. 21:18
 3/8 A kérdező kommentje:

Tavaly novemberben elmentem alacsony dózisú CT-re, de az is 1 teljes évnyi háttérsugárzás sugárdózisának felel meg. Az azért sok 40 éven keresztül.

Sajnos dohányos vagyok.

2020. szept. 25. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:

55 és 80 éves kor között kell szűrni, ha 30 csomag/év dohányzáson túl vagy. Ha ez nincs, nem kell szűrni. Ja, és le kell szokni a cigiről.



[link]

2020. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem hetente 1 doboz kb. Alapvetően kocadohányos vagyok.

Mondjuk nemrég hívtak az előző albimból, hogy felújították a lakást, és azbesztot találtak a beépített szekrény mögött.

"55 és 80 éves kor között kell szűrni"

Egy ismerősöm nemrég halt meg 53 évesen tüdőrákban. Na ő keményen tolta, hosszú piros Marlbi napi 1-2 doboz, tinédzser kora óta.

2020. szept. 25. 22:46
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy másik ismerősömnek meg 48 évesen nyelvrák. Ő sem élte túl.

Én 33 éves vagyok, de le szeretnék szokni 35 éves korom előtt. Egyszer már leszoktam 2 évre, és szerencsére 21 voltam, mikor először rászoktam.

2020. szept. 25. 22:49
 7/8 A kérdező kommentje:

[link]


"Radiation from repeated LDCT tests can cause cancer in otherwise healthy people."


Amúgy a tüdőrák típusa sem mindegy. Vannak lassú meg gyors lefolyásúak is. Nyilván tartok a légcső- meg garat meg egyéb típusoktól is. Évente megyek fül-orr-gégészhez, mert szoktak lenni olyan problémáim is.

2020. szept. 25. 22:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy mindkét Nagypapám keményen dohányzott tini koruk óta, és mindketten leszoktak 65 éves koruk körül. Sajnos rákban haltak meg később, de nem pont tüdőrákban, az egyikük vastagbél, a másik prosztata.
2020. szept. 25. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!