Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan kezeljem ezt a deformác...

Hogyan kezeljem ezt a deformációt és rossz érzést az orromban?

Figyelt kérdés

Az orrsövényem el van ferdülve, de ez szerencsére esztétikailag nem látható. Talán a ferdülés miatt, de talán sokaknál így van (nem tudom), de belül a bal orrjáratom sokkal kisebb, mint a jobb oldali.


Én ezzel teljesen jól eléldegéltem 35 évig, azonban kb. fél éve a bal oldali, szűkebb orrlyukamban, az orrkagyló melletti egyik sarokban mindig valamilyen száraz orrváladék keletkezik, és gyűlik össze. Nem kell nagy dologra gondolni, picike, kb 1.5 milliméter rögöcske.

A baj nem is az orrváladékkal van, hanem hogy megbújik egy orrkagyló mögötti sarokban. Szinte lehetetlen kifújni, fültisztítóval nyúlok fel érte, hogy ki tudjam szedni.

Ha kijött, a kellemetlen érzés azonnal megszűnik, de hamar visszatermelődik, és olyankor kellemetlen, feszítő érzést okoz az orrjáratomban.


Milyen orrtisztítási módszert javasoltok? Olvastam, hogy bizonyos orvosok csinálnak valamilyen gyenge savval történő kellemetlen, de hatásos tisztítást.


Szinte biztos vagyok, hogy állami rendelésre teljesen felesleges elmennem, csak és kizárólag magánorvos.


Mit javasoltok?

Ismert jelenség, betegség egyáltalán ez?

Félek, hogy a magánorvosnak sem tudom úgy elmagyarázni ezt a kellemetlenséget, hogy meg is értse, és valóban legyen rá megoldás.

Kisebb műtétektől sem riadok vissza.


2020. szept. 27. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem orvos ebből az 1-2 mondatból megérti.

Arra gondolok, hogy mivel szűk az orrjárat, a váladék ezért gyűlik ott fel, ez, hogy egyik oldalon szűk, a nem egyenes orrsövény miatt van.

2020. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1: Igen, ez egyértelmű, hogy emiatt van, nem is kérdés :)
2020. szept. 27. 16:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Orvos endoszkóppal is meg tudja nézni, amivel többet lát, hátha tud majd valamit mondani.
2020. szept. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!