Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Használ a kompressziós harisnya?

Használ a kompressziós harisnya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2018-ban, 18 évesen volt egy mélyvénás trombózisom. Amikor az orvostól megkaptam a zárójelentést, és a recepteket, akkor nem volt benne, hogy hordanom kellene kompressziós harisnyát. A kérdésem az lenne, hogy ez lehetséges? Mármint, hogy a rendszeres UH vizsgálaton többször is kérdezte a doktornő, hogy miért nem hordom a harisnyát, és amikor mondtam neki, hogy nekem nincsen, akkor meglepődve nézett rám. Azt mondta, hogy kellene hordanom, mert csökkenti a vénákban a nyomást, így nagyban hozzásegíti ahhoz, hogy ne alakuljon ki mégegyszer trombózis.

Kitől tudnék kérni orvosi javaslatot, hogy gyógyászati segédeszköz boltban tudjak venni?

Köszönöm szépen a válaszokat!


2020. okt. 1. 07:02
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell hozzá javaslat, bemész az első patikába, és meg tudod venni.
2020. okt. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Sebész, érsebész adhat receptet, recept nélkül is kapni gyógyászati segédeszköz boltba. S igen, használ...
2020. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Csak ajánlani tudom a kompressziós harisnyát.

Nekem visszér miatt írták fel. Eleinte nem akartam hordani, mert cikinek találtam, de aztán egyszer ráfanyalodtam, és azóta nem tudok nélküle élni.

Azonkívül, hogy egyáltalán nem fáj a lábam, sokkal többet bírok menni, állni,futni, mint korábban.

A panaszaimat fél év alatt látványosan lecsökkentette.

Gyógyászati segédeszköz boltban millió félét lehet kapni, de olyanokat, hogy kinézetre meg nem mondod róla, hogy kompressziós. Többféle színben árulják, van nyári és téli változat, zárt és nyitott orrú, ahogy neked kényelmes.

Ahogy előttem írták, érsebész adhat receptet, amit patikában válthatsz ki.

Ha már tudod a pontos méreteket (boka-vádli-térd-comb + hossz)rendelhetsz internetről is, úgy kicsit olcsóbb.

Igaz, hogy drága, de szerintem nagyon megéri. Amúgy egy harisnya kb.fél évig húzza mindennapos használat mellet, ha úgy veszed fel és le, ahogy előírják.

2020. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!