Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fizioterápiás kezelés alatt...

Fizioterápiás kezelés alatt romlott az állapototok? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Vagyis előfordult-e, hogy ártalmas volt. Nekem eddig csak fájt a lábam, de a harmadik kezelés után már sántítok.

#térdkopás #artrózis #Fizioterapia
2020. okt. 14. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a tarkómra, vállamra kaptam ultrahangos kezelést. A negyedik után annyira begyulladt, hogy a kezemet nem tudtam felemelni a fájdalomtól és éjjel rá sem bírtam feküdni, minden mozdulat kínszenvedés volt.

Mondták, hogy a kezelés kihozza a fájdalmat, de számomra ez nagyon durva volt.

2020. okt. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Azon gondolkodom, hogy abbahagyom a kezelést.
2020. okt. 14. 16:45
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Én sem mentem el a többire.
2020. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fájhat jobban, de annyira nem, hogy roszul legyél vagy kellemetlen legyen huzamosabb ideig.
2020. okt. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ne hagyd abba!!! mi mindig elmondjuk a betegeinknek, hogy a kezelések elején általában felerősödnek a panaszok és ez egy teljesen normális reakció!

Milyen kezeléseket kaptál?

Nálunk általában masszázs, száraztorna/vagy vizitorna illetve pakolásokat kapnak a betegek.

Ezek mind felerősíthetik a panaszokat.

Pakolásnál előfordul, hogy pl. a meleg pakolás nem tesz jót, ilyenkor szólni kell a kezelőknek( de ezt is általában elmondjuk) és akkor kaphatnak helyette fájdalomcsillapító pakolást.

A tornák is természetes , hogy felbolygatják a szervezetet, főleg ha előtte a sport , mozgás nem nagyon volt jellemző az adott emberre, viszont ezzel kapcsolatban is szólni kell a gyógytornásznak ha valamilyen mozdulat nem esik jól , akkor általában mondják, hogy azt hagyd ki. Ha kell még valamilyen segítség , írj nyugodtan privátban, és szerintem ne hagyd abba a kezeléseket, maximum ha nagyon nagyon sokat romlott az állapotod, akkor menj vissza a kezelőorvoshoz, aki kiírt.

Ilyenkor általában nagy hiba lenne abbahagyni, hiszen legtöbbször csak ezek a kezelések hozhatnak hosszútávon javulást..

2020. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Gyógytornát csak a fizioterápiás kezelés után csinálnak.

Hogy milyen kezelések voltak?

Elektromos, mágneses, masszázs.

Abbahagytam. Más okok miatt is (családban történtek miatt, nem

tudtam menni).Értem én, hogy először fájdalmas, és majd később jobb lesz.De nehezen tudom elképzelni, hogy a porc, ami kopott,majd visszanő ilyen kezelésektől.

A gyógytornát szívesen csinálnám, vagyis megtanulnám. Majd megbeszélem az orvosommal.

2020. okt. 17. 14:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A porc nem épül vissza, de ha továbbra is folytatják azt az életvitelt( általában vagy keveset mozognak vagy túlerőltetik magukat) akkor a kopás folyamata gyorsabb lesz. A lényeg, hogy körülötte legyen egy stabil izomzat , ami leveszi a terhet az ízületekről..

Térdízületnél pl. nagyon nagyon fontos, hogy ha van egy kis súlyfelesleg , akkor azt leadni.

A tornával , kezelésekkel javul a keringés, a pakolásosok is segíthetnek, illetve én ajánlom még neked valamilyen porcerősítő szedését kúraszerűen. (3 hónap majd szünet, majd újra lehetőleg akkor másik fajtát próbálni)

Hidd el nagyon fontos a mozgás.

A masszázs néha kontraindikált, bár gondolom mivel orvos írt ki a kezelésekre, ezért a te esetedben nem az.

Amúgy gyógymasszőr vagyok, és általában a masszázst szeretik a betegek a legjobban , de mégis amondo vagyok, a torna a mozgás a legeslegfontosabb..:)

Ha neked az tetszett, akkor hajrá.

Ajánlom még esetleg a vízben való mozgást, ha az megvalósítható.

Nem tudom, hogy merre laksz, de ha van valahol lehetőség vízi tornára , illetve úszásra az nagyon szuper, mert a vízben való mozgás leveszi a terhet az ízületekről és mégis szépen tudod erősíteni a tornával.

A mozgás is könnyebb a vízben..:)

2020. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos állómunkát végzek, ez mostanában nem fog változni.

Túlsúlyom nincs. Írod, hogy az izomzatot kell erősíteni - ez is inkább a tornával érhető el.

Porcerösítőt,fájdalomcsillapítót írt az orvos, ezt szedem, és használ.

2020. okt. 18. 12:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen azért is írtam, hogy a torna a legfontosabb..

a masszázs persze jól esik, de az maximum abban segít, hogy a feszült izmokat fellazítsuk. (vagy a pettyhüdt izomzatot tonizáljuk). A lényeg a te esetedben a torna.

Esetleg keress rá interneten, biztos találsz klassz kis gerintornákat vagy akár gerincjógát( bár azzal óvatosan).

A gerincjóga jó irány lehet, de fontos, hogy értsen hozzá az oktató és kizárátok a sérvet vagy egyébb dolgokat vizsgálatokkal előtte, mert ha pl. van egy kis sérved akkor nem mindegy , hogy milyen gyakorlatokat végzel.

Van amit olyankor egyáltalán nem szabad.

De ha csak sima kopás, akkor jó lehet a jóga is természetesen azt is csak óvatosan és felügyelet mellett.

2020. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, sok hasznosat írtál.
2020. okt. 18. 21:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!