Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak most hogy...

Mit csináljak most hogy kiderült vesekövem van?

Figyelt kérdés

Laktózos vagyok ez már ki is derült, de emiatt is elküldtek hasi ultrahang vizsgálatra, amin kiderült hogy minden rendben van, kivéve az hogy találtak egy 5mm-es vesekövet a bal vesémben. Az urologus azt mondta hogy most a vírus helyzet miatt ne bolygassuk. Ha fájdalmam van akkor szóljak neki, de ha nincsen akkor csak 1 év múlva menjek vissza és akkor szétrobbantják. Igazából fájdalmam nem volt a vesémben, a kő be van ékelődve. És az orvos szerint már nem is fog megnőni. Meg is lepődtem hogy van ez a dolog.


Viszont ami igazán érdekel és amitől félek, hogy mit csináljak hogy ne legyen az a hírhedt vesefájdalom? Olyan jó lenne ha valahogyan el tudnám kerülni. Mivel férfi vagyok nem terveztem szülni, de úgy hallottam hasonló fájdalmakat tapasztalhatok.


28 F



2020. okt. 18. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne pánikolj! Ha azt mondja az orvos, hogy be van ékelődve, akkor be van ékelődve. Ki tudja, mióta van az ott.
2020. okt. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A vesekő akkor okoz gondot, ha megmozdul. Esetleg szedjél Rowatinexet, az lesimítja a követ és nem engedi tovább nőni. Ne izgulj. Vannak akik évtizedek óta élnek kővel.
2020. okt. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Sok vizet igyal. Az alkohol es koffeines italok meg ne nagyon legyenek, mert dehidratalnak es artanak.

Ha szerencses vagy, nem mozdul meg a ko es nem tortenik semmi, amig szet nem zuzzak.

2020. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
A sok vízzel óvatosan, mert az megmozdíthatja. Igyál, de kerüld a hirtelen és sok folyadék fogyasztását. Inkább kiegyenlítetten igyál, egész nap, mondjuk félóránként egy decit, óránként két decit.
2020. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz ezzel. Most a vírushelyzet miatt úgysem fogsz utazni. De ha nagyon félsz irass fel fajdalomcsillapító kúpot. Csak az hat ilyenkor. Mikor megtudtam én is azzal mászákltam a taskámban 2-3 évig aztán meguntam. Nem valószínű hogy gondod lesz vele ha az orvos ezt mondta. Nekem 15 éve vették észre, sosem volt panaszom. Ha fájna tudnám, hogy az ezért jó hogy te is tudsz róla. Sokan nagyobb kövekkel élik le az életük aztán megukkal viszik a sírba. Ha majd utazol külföldre vigyél fajdalomcsillapítót és a biztonság kedvéért köss biztosítást hogy ha gond lenne kapj kórházi ellátást. Ez olyan kb mintha azon aggódnál hogy mikor lehet vakbelgyulladásod. Az is fáj és az is lehet barkinek de nem szokott. Ne aggódj rajta.
2020. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Ja és én nem figyeltem sem arra mikor iszom alkoholt meg mikor iszom kávét. Meg hany óranként hany decit. Igyál mikor jól esik...nem ezen fog múlni. Annak viszont utána nézhetsz milyen teák etrendkiegészítők oldják a követ hátha használnak ha nagyon tenni akarsz magadért valamit.
2020. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, van ilyen. Lapozz. Ez nem az a híd amin most kell átmenned. Sőt lehet sosem kell majd. Sokan élnek vesekővel panaszok nélkül. Amúgy ugrabugrálástól mozdulhat el. Esetleg azt kerüld ha nagyon félsz.
2020. okt. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!