Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak ha az orvosom...

Mit csináljak ha az orvosom halogatja a csípőorotézist?

Figyelt kérdés
Van egy betegségem ami miatt elkopott a csípőm. Mivel 16 éves vagyok ezért a doki minél későbbre el akarja halasztani a csípőprotézist mert hogy nem lehet sokszor cserélni az életem során. Tehermentesítés képpen elméletileg fél évig kell még mankóznom. Akkor szeretnének megműteni amikor megálltam a növekedésbe mert ha én növök (a protézis meg ugye nem nő) akkor cserélni kell. Tudom én hogy jót akar meg hogy ő jobban ért hozzá, de már kezdek begolyózni, mert nem lehetek a barátaimmal (magántanuló vagyok a mankózás miatt) és nem szeretném a fiatalkoromat azzal elcseszni hogy mankózok, magántanuló vagyok, sántitok meg még hasonlók. Nem tudom hogy hányszor lehet cserélni a protézist. Egyébként is le*zarom hogy mi lesz 40-50 év múlva. Engem az érdekel hogy mindenféle mozgáskoráltozás nélkül tudjam kiélvezni a fiatalkoromat meg a középiskolás éveimet mert amikor dolgozni fogok reggel 8-tól este 5-ig már nem fogok tudni kiévezni semmit sem. Ti mit tennétek a helyemben? Már kezdek becsavarodni.

2020. okt. 19. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit csinálni, kifejezetten a serdülőkor közepén vagy. 1-2 évente nem műthetnek, ugyanúgy problémád lenne belőle, mintha nem nyúlnának hozzá!
2020. okt. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hozzaallasodon kene valtoztatni. Abbol kellene kihozni a legjobbat, ami van. Ha mankoval hosszabb tavon nem tudnek kozlekedni, akkor kerekesszekem lenne, aztan lehet menni mindenhova, foleg ugy, hogy amugy tudsz jarni, tehat ahol nem megoldott az akadalymentesites, mert mittudomen, lepcso van, ott le lehet menni mankoval, es valakit meg megkersz, hogy a szeket hozza utanad peldaul. En biztos, hogy nem ulnek ezert otthon es nem lennek magantanulo.

Volt egy kerekesszekes baratnom, o is tudott jarni, csak neki valami mas problemaja volt, eletvidam csaj volt, soha nem bantottuk ezert, nem neztuk ki sehonnan, kocsmazni is mentunk vele, meg koncertekre, csomo helyre. En is begolyoznek, ha otthon ulnek, ezert ezt nem szabad csinalni.

Most vagy fiatal, most kell elni, nem 10 ev mulva,ha esetleg akkor mutenenek.

2020. okt. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, hasonló cipőbe jarok, talám még komolyabb ezért merek hozzászolni. Először meg kell baratkoznod néhány dologgal: Az egészség nem magától erhetödő dolog. Hozzá kell szoknod bizonyos dolgokhoz, de nem kell lemondanod minden dolgokról. Ne add fel.. es ne keseredj el. Az a kopáson, biztos hogy semmivel sem lehet már segíteni? De..gondolj arra hogy mi lesz később! Muszáj.A mankót vedd a legkomolyan, mert a türelmednek később eredménye lesz. Sajnos húzni kell az időt, mert a lábad is elveszítheted, ezért a dönteseid fontosak
2020. okt. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ami még fontos hogy a mankó azert is kell hogy a masik labad sem terheld meg..
2020. okt. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, én 47 éves vagyok, és 45 voltam amikor ezt megkaptam, tényleg nagyon jó, viszont, akkor sem olyan mint amiben nincsen ez a protézis, vagyis, nem ugyanolyan mint a régi láb. De Ég és Föld a korábbi fájóshoz képest. Csomó dologot nem lehet vele csinálni, még 2 évvel a műtét után sem, sőt, érzékeny vegyszerekre, amelyeket pl. egy gépgyárban használnak. De összességében elég jó, viszont én is vagy 22 évet vártam rá, én 27 évesen kaptam egy olyan betegséget aminek ez lett a következménye. Szóval kitartást, és hátha még fejlődik a technika annyit hogy hamarosan beépítik neked is, és az javítható is lesz ha szükséges. Egyébként simán el tudom képzelni, hogy megfelelő módon ezek cserélhetők, és javíthatók is.
2020. nov. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!