Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laparoszkópos epeműtét vagy...

Laparoszkópos epeműtét vagy altatásos vastagbéltükrözés után rosszabb az ébredés?

Figyelt kérdés
Epeműtétem már volt, nem volt fájdalommentes az ébredés és 3-4 napig viszonylag nehéz volt felülni és lefeküdni, de összességében nem volt olyan rossz, mint amire számítottam. Akkor a szervek közé fújt levegő miatt fájt a hátam másnap, ez kellemetlen volt, de hamar elmúlt. A vastagbél tükrözés altatásban lesz, a beavatkozásból elvileg nem fogok érezni semmit, de utána gondolom igen. Nem tudom, mennyire fáj, ahogy távozik a levegő a belekből. Illetve ettől is függ, hogy hány szabadnapot kell kivennem. Egy kell az előkészítésre, egy a beavatkozásra, és gondolom egy másnapra, a felépülésre. Az altatás utáni átmeneti bizonytalanság pár óra alatt elmúlik, azt tudom, de azt sehol nem találom, hogy az utólagos fájdalmak mennyi idő alatt múlnak el, illetve gondolom a sok éhezéstől meg hasmenéstől legyengül az ember. Nem tudom, mire számítsak, ha délután lesz a vizsgálat, mikor tudok leghamarabb dolgozni.

#fájdalom #epeműtét #felépülés #altatásos vastagbél tükrözés
2020. okt. 19. 14:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom már rég túl vagy rajta de hátha másnak segítség hogy nekem az altatásos vastagbél tükrözés után semmi nem volt, csak olyan volt mintha aludtam volna. Gyengébb voltam a koplalástól, de ennyi. Meg azt hiszem kicsit véresebb volt a szekletem, mert mintát vettek.

A laparoszkop az sokkal szarabb, hiszen az kis hasi műtét.

2021. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!