Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A mitrális szívbillentyű...

A mitrális szívbillentyű betegséget hogyan kezelik?

Figyelt kérdés
Echokardiográfián megálapították az egyik billentyű elégtelen működését. Tünetem annyi, hogy idönként felgyorsul a pulzus. /140-150/

2020. okt. 20. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Tuti mitrális billentyű? Nem mitralis prolapsus?


[link]

2020. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző, a mitrális billentyű az maga a billentyű, a prolapsus az meg a betegsége a billentyűnek.
2020. okt. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nehezen megyek el ezeken az orvosi szakkifejezéseken, laikusan a lényeg, hogy az egyik billentyű nem jól zár, és amikor valamilyen okból ez történik, akkor felgyorsul a pulzus, néha pár percre, de tartott már egy-két órát is. Köszönöm a választ.
2020. okt. 20. 22:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hányas fáisú a dolog. Az 1-2 az nem minősül betegségnek. Sokaknál tünetet sem okoz. Nekem is van de csak 2 évente kontrollra kell mennem nem kapok kezelést rá. A szapora pulzusra adhatnak lassítót esetleg. Ha 2 felett van az elévtelenség akkor nem tudom mi van.
2020. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. okt. 21. 19:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Főképp nőknél elég gyakori a mitrális billentyű probléma, legtöbbször nem igényel kezelést, csak rendszeres kontrollt. Ha súlyosabb, akkor műtik, billentyűplasztikát vagy cserét végeznek, de ez a ritkább.
2020. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!