Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet stroke-ot kaptam?...

Lehet stroke-ot kaptam? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ez már több mint 2 hete történt, egy este nagyon szédültem és a jobb kezem és lábam elkezdett zsibbadni. A a fejem jobb oldalon is nagyon erősen feszített, főleg a halántékomnál és hátul a tarkóm felett. Másnap reggel elmentem a háziorvoshoz, megvizsgált, de szerinte csak migrén volt és nem tulajdonított nagy jelentőséget neki. Azóta viszont a jobb lábam egy részét és a lábam ujjait alig érzem és a jobb kezemet is gyengébben érzem és nehezebben tudom koordinálni mint azelőtt. illetve beszéd nehézségeim is vannak azóta, nehezen találom meg a szavakat sokszor.


Tudom, nagy hiba volt hogy nem hívtam mentőt akkor este, de volt már velem ilyen régebben is akkor bevitt a mentő és MRI is készült ami negatív lett. Viszont ezek a rosszul létek azóta is rám jöttek csak nem ennyire mint most legutóbb.


Szerintetek mit lehetne még tenni így ennyi idő után?


Amúgy 36/F vagyok és eléggé túlsúlyos, illetve magasvérnyomás betegségem van és szívritmus zavarom is van, ritmusszabályzó gyógyszereket is szedek. Ezek mellett sajnos még COPD-m is van, ami egy régi tüdőgyulladásból alakult ki nálam.



2020. okt. 26. 00:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Reggel elmenni orvoshoz.
2020. okt. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Érzésem szerint pánikzavaros hipochonder vagy. Nem írogatnál most itt, ha stroke-od lett volna, és az orvos felismerte volna. Az alig érzem meg gyengébben érzem meg nehezebben tudom koordinálni csak műszerrel kimutathatatlan szubjektív tünetek. A szavak mindenkivel előfordul, hogy nem jönnek az ember nyelvére. Ugye, hogy szorongsz?
2020. okt. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 Írni tudok, sőt dolgozni is eljárok azóta. Szorongani nem szorongok jobban szerintem az átlagnál, mármint manapság nem valami rózsás a helyzet senkinél sem. Szerintem most mindenki stresszesebb az átlagnál, de általában elég kiegyensúlyozottnak tartanak az ismerőseim. Pl. több kollégám is van akik teljesen megbénulnak pánikhelyzetekben, képtelenek felnőtt módjára gondolkodni olyankor, de én inkább azok közé tartozom, aki stresszes helyzetben is éber tud maradni és megtudja őrizni a józan eszét, mert a legtöbben sajnos nem ilyenek a környezetemben.
2020. okt. 26. 00:35
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem biztos, hogy pánikbetegseg.

2es; "Az orvos felismerte volna" Nekem egy ismerősöm 30 évesen kapott agyvérzést egyértelmű tünetekkel, a szomszéd is felismerte, az idióta házi orvos meg azt mondta a mentősöknek hogy lehet, hogy be van drogozva.

2020. okt. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Még az lenne a kérdésem, hogy ennyi idő elteltével műszeresen kimutatható ha valamilyen elváltozás történt a fejemben?


A háziorvos azóta nem küldött sehova. Fájdalomcsillapítót írt fel, de azt hiszem mondanom sem kell hogy nem lettem jobban tőle.


Kérjem meg, hogy utaljon be neurológiára vagy inkább maszek rendelésre menjek?

2020. okt. 26. 00:50
 6/13 A kérdező kommentje:
A meglévő krónikus betegségeim amúgy szerintem indokolták volna, hogy komolyabban vegye a háziorvos vagy tévedek?
2020. okt. 26. 00:52
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy sajnos ez a gyakorlat a magyar egészségügyben, hogy ha valakinek bármi problémája van, akkor rá kell fogni, hogy pánikbeteg, unatkozik, vagy egyszerűen csak kitalálta. Ezért is döntöttem úgy hogy januártól a TB-t nem fogom fizetni, mert semmi értelmét nem látom. Ha bajom van úgy is csak a hárítás megy. Azt a havi 7000-8000.- forintot sokkal hasznosabbra is eltudom költeni, mint hogy az állam zsebét tömjem.
2020. okt. 26. 01:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az MR kimutatja később is. De ne hagyd annyiban ha úgy érzed nem pánik, mert nagyobb baj is lehet, illetve lehet a stroke előszele, nyom egy területet az duzzadt ér vagy ilyesmi. Vhogy harcold ki magadnak, hogy megvizsgáljanak és tovább küldjenek. Mert az orvosoknak csak darab vagy.
2020. okt. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

Ez a tb s dolog nagyon jo otlet.



Az megvan, hogy hiaba nem fizeted, be fogják hajtani,ugye? Fizetesbol tiltassal pl. Nem rogton, hanem majd, egyben azt a sokat.

2020. okt. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Te most épp törvényszegést propagálsz itt a plénum előtt. Ez nem járható út, bár azt nem sikerült kideríteni, hogy el se látnak vagy ellátnak, de behajtják az árát. Aztán mért pont januártól, mért nem novembertől? Mellesleg aki épp egy súlyos egészségkárosodástól retteg, az nem tervezget hosszú távra és nem szövöget bosszút a csúnya állam ellen.

4-es, a háziorvos a történetedben mentőt hívott, tehát komolyan vette.

2020. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!