Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen időközönként kell...

Milyen időközönként kell ellenőrizni,átvizsgálni otthon a torok,mandulák,nyelv,szájüreg állapotát?

Figyelt kérdés

2020. okt. 28. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
havonta - 3 havonta szoktam
2020. okt. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eletemben nem csinaltam ilyet itthon. Inkabb pszichodoki kene neked, aki a hipochondriadat kezeli.
2020. okt. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Én soha nem szoktam :O a fogaimat igen de ez a mandulázás új nekem.
2020. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én hajlamos vagyok mandulakőre: naponta megnézem reggel a tükörben (mert ha a fogaimat látom akkor a mandulámat is)

hetente pedig alaposabban átvizsgálom a számat: felső fogsor minden oldala, alsó fogsor minden oldala, nyelv állapota (kinyújtva van-e elszíneződés vagy savas felmaródás), madula állapota (nyomásra kibukik-e mandulakő a kráterekből). 3 havonta meg használok 1 db lepedékszínezőt hogy tudjam kell-e fogorvoshoz menni, jól mosom-e a számat.

Régen leszartam a szájhigéniát de nem szuvasodik meg kövesedik tovább a pofám mióta ezt csinalom (meg persze változtattam az étkezési szokásaimon egy nagyon keveset, meg vettem jobb szájhigéniai eszközöket).

Én 28 eves vagyok, ha fiatal vagy akkor szerintem ne nyomkodd a manduládat de fél évente szaladj be a fogászatra, ott kiszúrják ha baj van.

2021. jan. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!