Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kaphatok vízmérgezést?

Kaphatok vízmérgezést?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel miután felkeltem megittam egy bögre teát, majd utána amikor elkezdtem enni félrenyeltem, és utána annyira köhögtem és fulladtam hogy megijedtem és elkezdtem vizet inni hogy biztos lemenjen az a falat. Folyamatosan csak ittam, és nem egyszerre de kb egy órán belül a tea mellé még megittam kb. 3-4 pohár vizet is, szóval összesen volt kb. 1,5-2 L szinte éhgyomorra. Utána eszembe jutott hogy olvastam hogy a túl sok víz is veszélyes lehet és annyira bepánikoltam hogy elkezdtem utánaolvasni, amitől persze még jobban felidegesítettem magam. A vége az lett hogy egész nap nem mertem inni, tele ettem magam sós chippsel hogy kompenzáljak, és csak este 10 óra körül ittam kb. 3 kortyot de attól is egyből hányingerem lett, úgyhogy többet nem is ittam. A stressz miatt egész este nem aludtam úgyhogy ma 1 körül keltem fel és alig merek inni mert félek hogy még mindig lehet bajom, illetve érzem hogy teljesen stresszes vagyok, még a kezeim is remegnek gépelés közben... Szörnyen hipochonder vagyok, és tudom hogy ez nem normális, és segítséget is fogok kérni mielőtt még rosszabb lesz, csak meg szeretnék nyugodni hogy most már nem lesz-e semmi bajom, mert kb senkihez nem tudok fordulni a problémámmal mert senki nem veszi komolyan és azt mondják hogy túlreagálom, pedig ez nekem tényleg szorongást okoz... Na de a kérdésem, hogy ugye ha eddig nem lett bajom akkor ma már nyugodtan ihatok és megnyugodhatok végre?

2020. nov. 14. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Nem,szóval nyugodtan igyál vizet.
2020. nov. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%
Ahhoz legalább 5 litert kellett volna meginnod és jelentős sóvesztés, tehát megerőltető fizikai edzés következménye lett volna. Pl. Ha triatlonoztál volna és úgy iszod az 5 liter vizet. Szóval nem lesz semmi bajod. Egyél, igyál kiegyensúlyozottan.
2020. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyi víztől semmi bajod nem volt, és nem is lesz. Nagyobb probléma, hogy azóta nem iszol, úgyhogy hajrá.
2020. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!