Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Évtizedes emésztési zavar,...

Évtizedes emésztési zavar, mit lehet tenni ellene és miért van (leírásban bővebben)?

Figyelt kérdés

Röviden: mindig reggel van székletem; ha munkába vagy valahova mennem kell, akkor reggel muszáj vagyok kétszer menni az "izgalomtól".


Ami persze hülyeség, mert évek óta dolgozok ott, akkor se izgulok, ha kések, tudok rendesen reggelizni, csak valamiért a kimenetnél szól a test, hogy mégis izgul. Hétvégén, szabadnapon nincs ilyen. Most pl. szabadnapos vagyok, és még ha kellene is másodszor, simán elbírom, hogy egész nap ne menjek (reggel voltam egyszer), munkába menet pedig az első után 20-30 perccel megint kell indulás előtt. Volt ebből sok problémám, iskolában, vonaton, fizikai munkán a kukoricaföld közepén (most irodában dolgozok), de sose jöttem rá, mi okozza. Vagyis a valahogy belém ült izgalom, de furcsa, hogy így jön ki. Akkor is ez van, ha jól eszek, akkor is, ha rosszul. Viszont mikor távmunkában dolgoztam tavasszal-nyáron, nem volt ez, hanem mivel nem kellett menni sehova, egy elég volt, hiába leültem utána dolgozni. Szóval ha menni kell, akkor jön elő.

Sajnos az sem megoldás, hogy hagyjam ki az elsőt, és másodjára menjen ki belőlem minden, mert nem így működöm, elsőre muszáj vagyok menni, mert akkor nagyon nyom. Aztán a másodikra eszébe jut, hogy valami bent maradt - ami akkor is bent marad, ha további 10 percig ülök, akkor nem jön ki, hanem feltétlenül el kell játszanom ezt a kimegyek, visszajövök dolgot.

A probléma túlmutat azon, hogy híg-e vagy szilárd a székletem, az ételfüggő, lehet kétszer híg és kétszer szilárd is, a folyamat ugyanaz ételtől függetlenül.

Ebből a szempontból jó lenne az örök távmunka - pech, hogy abban az életkorszakomban történik, mikor rossz helyen lakok, ezért inkább visszamentem dolgozni.

Amúgy megszoktam ezt a reggeli 2 vécézést, kontrollálható, csak jó lenne tudni az okát.


2020. nov. 16. 11:31
 1/6 TR75 ***** válasza:

Szeparációs szorongás ("félsz elhagyni a biztonságot jelentő helyet")?

Esetleg szociális/agorafóbia?

Szerintem erről érdemes lenne beszélned egy pszichológussal vagy coachcsal.

2020. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szabadnapom volt, kimentem vásárolni, nem éreztem semmiféle fóbiát... emésztés ma rendben volt, és mióta szabadságon vagyok, rendben van. Amúgy ha pl. esti programom van, arra nem vonatkozik a reggeli duplázás, hiába ott van a fejemben, hogy ma is megyek valahova, csak nem rögtön wc után.
2020. nov. 16. 12:59
 3/6 TR75 ***** válasza:

"ha munkába vagy valahova mennem kell, akkor reggel muszáj vagyok kétszer menni az >>izgalomtól<<"

Akkor itt van némi ellentmondás.

2020. nov. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utána megpróbáltam leírni, de akkor nem sikerült. Van az az izgalmi állapot, mikor enni se bírsz, na, nem ez van. Tehát semmilyen módon nincs izgalom, nincs hányingerem, se gyomorgörcsöm, hanem csak a bélműködés zakkan meg.
2020. nov. 16. 15:27
 5/6 TR75 ***** válasza:

Úgy értettem, hogy egyszer azt írod, csak melóba menet, máskor meg azt, hogy "ha munkába vagy valahova".

Amúgy a szorongás sokféle formát ölthet, nem biztos, hogy konkrétan feszültséget érzel, idegességet vagy ilyesmi.

2020. nov. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mivel leggyakrabban munkába megyek, ezért az az elsődleges. Nyilván szombat reggel nincs dolgom, ezek a vonathoz járós esetek régen voltak.
2020. nov. 16. 19:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!