Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha le vagyok százalékoltatva...

Ha le vagyok százalékoltatva akkor nem dolgozhatok?

Figyelt kérdés
2020. nov. 17. 06:17
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Dehogynem! Drága kormányunk a kéz láb nélküli, süket vakot is dolgoztatná. Szarnak rá, hogy nem bírod és papír igazolja, hogy csökkent munkaképességűként kíméletet érdemelél. Ha nem akarsz a rokkant járadékból éhen halni, ott dolgozol, ahol akarsz .
2020. nov. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Max leszazalekolva vagy, nem leszazalekoltatva.

Igen, dolgozhatsz, a rokkantsagi fokodnak megfelelően.


1!

Nem Magyarorszagon élek, nálunk az a normális, ha a fogyatékos is dolgozik. Van kasszás, akinek az egyik karja amputalva van: tökéletesen dolgozik a másikkal, pláne hogy a vásárlók is segitenek neki, ha láthatóan szükség van rá. De találkoztam már down kóros arufeltoltovel is, a postásunk pedig süketnéma.

2020. nov. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

#2

És milyen kellemes lehet nekik, hogy betegen is kell dolgozniuk...

Próbálj megy egy kézzel kasszázni! Majd megérted talán, miről van szó. Mondom ezt úgy, hogy voltam kasszás.

Úgy gondolom, minden országban van annyi elsíbolt pénz, amiből volna lehetőség biztosítani a betegeknek annyi járadékot, hogy ne kelljen dolgozniuk (ha nem akarnak, vagy nem bírnak). Mert ez így embertelen.

2020. nov. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó hát pont azért kérdeztem mert dolgozni szeretnék.
2020. nov. 17. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:

3!


Nem betegek. A fogyatékosság és a betegség nem ugyanaz. Itt nem szokás belehalni, ha valami fogyatékosságod van, sem elbújni a szoba mélyén onsajnalkozni, még rejtőzni az emberek elől.

A kasszás kisholgy kb a vásárlók kedvence, mert mindig mosolyog, mimdig van egy kedves szava mindenkihez. Olyan nagy nehézség nincs abban, hogy lehúzza az árut a vonalkod olvasó felett, pláne hogy a futószalag segít neki.

A postás szintén jó fej, kedves kis üzeneteket hagy az értesítőn, ha épp nem voltunk itthon a csomagot atvenni.

A down kóros srác is nagyon élvezi a munkáját, komolyan öröm nézni, amikor pakolja ki mondjuk a konzerveket és szépen mindét beforgatja, hogy jól álljon a címkéje.

Értékesnek, teljes értékűnek érzik magukat. Így van ez jól

2020. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3: A legtöbb fogyatékos szeretne és akarna dolgozni, de sokan nem szívesen alkalmazzák őket.
2020. nov. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal a vakok ilyen-olyan jogcímen össze tudnak szedni különböző járadékokat, hogy szegényesen meg tudjanak élni.
2020. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!