Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez Cukorprobléma? - majdnem...

Ez Cukorprobléma? - majdnem kóma evés után + egyebek > lent

Figyelt kérdés

kis adag étel után kb 20-30 perc, és folyamatos elgyengülés, majd 2,5-3 órán át tartó olyan komatózus állapot, hogy nem csak lábra állni nem tudtam, de válaszolni se azoknak akik körülöttem voltak, pedig értetttem tisztán mindent, csak ennyi erőm se volt.

aki látott, azt momndta, mintha kómában lennék, csak néha egy-egy nyögés. aztán kb 2,5 óra múlva szépen lassan magamhoz térés, de az erő még 6 óra múlva se az igazi.

+ fejfájás + meglepően sok vizelet hirtelen


de cukrot mértek, és az meg normális volt.


akkor ezt mi okozza? létezik olyan h az inzulin elszabadul, de a cukor marad normál szinten?

vagy egyéb? már nem az első, és félek, egyszer tényleg maradok kómában.


(legközelebb még azt gondoltam h kiprüóbálom egy 40%-os glükóz lefolyatását családtaggal, akkor ez is egy támpont, de ha ez se segít, akkor mi a frász okozhatja még ezt?)



#cukor #inzulin #kóma #komatózus
2020. nov. 20. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Evés hatására kitágulnak a gyomor és a bélrendszer erei, ha eleve alacsony a vérnyomás, akkor az agy nem kap annyi vért, mint evés előtt. Ezt az evés hatására bekövetkező "elgyengülést" nevezik specifikus dinamikus hatásnak. Ez szinte törvényszerűen bekövetkezik mindenkinél, a mérték eltérő lehet. Nem véletlen a déli szieszta elterjedése.
2020. nov. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

és ennyire extrém módon is normálisnak tekintendő?

nem csak kis elpilledésről volt szó, hanem tényleg még segítséggel se sikerül megállni. ha netán fehúznak, elesek ... szóval nem tudom, nekem ez fura.

és nem is lehet tenni vele semmit? az igaz h vérnyomás alacsony, de akkor valahogy emelni kellene? a Gutronon kívül van valami speckóbb szer erre? (mert az nem vált be, semmit se emelt)

2020. nov. 20. 23:37
 3/6 anonim ***** válasza:
anyunak is ez volt de ő el is ájult néha.Sosem jöttek rá mitől van pedig neki magas volt a vérnyomása
2020. nov. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3

és végül sikerült kezdeni vmit?

2020. nov. 21. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:
nem derült ki , talán annyi hogy agyi vérellátási zavar ezt a ct kimutatta. De hiába mert nem csináltak ellene semmit .sőt még vérnyomáscsökkentőt szedettek vele mert amúgy meg a nap többi időszakában magas volt a vérnyomása. szerintem ez csak rontott a helyzeten . Tavaly meghalt de nem ettől ne aggódj Illetve lehet hogy figyelmeztető jelnek kellett volna felfogni de a dokit nem nagyon érdekelte hogy néha nem kap vért az agya, és mivel nem kezelték ezt célirányosan ki tudja talán ez is lehetett az oka bár már idős is volt
2020. nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát szép ... és jellemző sajnos. részvétem.

ahogy olvasom, 3 módon lehet vérnyomást emelni, de mindegyiknek van kockázata, szóval magamtól nehezen megy ez, még ha gyógyszerész ismerős útján a gyógyszert meg is szerezném.

a háziorvost esetemben se nagyon érdekli, nekem azzal jön, h örüljek h nem magas. na ja csak rendszeresen mérnek 60-80-as (systolés!) értékeket, és közben meg örülök, ha élek egyáltalán.

2020. nov. 22. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!