Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Negatív lett a tesztem tegnap,...

Negatív lett a tesztem tegnap, mára nagyon beteg vagyok. Covidos vagyok mégis?

Figyelt kérdés
Ápoló vagyok, sok nálunk a pozitív személy. Tegnap gyorstesztem negatív lett. Mára nem bírok létezni sem, szétszakad a mellkasom. Köhögök, a szemem is borzasztóan fáj. Holnap dolgoznom kell. Félek táppénzre menni, mert most mindenkit utálnak aki nem dolgozik. A kolléganőm pozitív lett, nem kapja meg a 100%táppénz és még úgy is beszélt vele a vezetőség, mint a kutyával. Mintha tehetne róla. Féltem a munkahelyem, mert örülök, hogy van.

2020. nov. 21. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, amikor ápolóhiány van, még neked kell félteni a munkahelyed?
2020. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, 50 km-es körzetben nincs máshol lehetőségem a szakmában elhelyezkedni. Borsodban élek, nem tudok váltani. Örülök, hogy van. 🥺
2020. nov. 21. 20:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom hogy ilyen helyzetben vagytok, de otthon kéne maradnod.

Attól nem néznének rád csúnyán ha holnap láthatóan betegen, köhögve bemennél dolgozni?

2020. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé korona gyanús. Első az egészség! Maradj szépen otthon. Pont az egészségügyben vannak ilyen értetlen főnökök?! Nem gondoltam volna.
2020. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy mi bajod van így ne menj dolgozni mert a többieket is lefertőzöd és nem lesz aki ellátsa a munkát. Nem beszélve arról, hogy a betegek életét is veszélyezteted. Ha nem covid is belehalhat ebbe egy idősebb krónikus beteg. Eut neked is tudnod kell. Magadért is felelős vagy ezért nem rúghatnak ki.
2020. nov. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elássa :) ez félrement
2020. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Teljes szkafanderben dolgozom, szóval azthiszem a többiek védve vannak. De sajnos a kolléganőm is nagyon megszívta, alig van ember. Mással is ki tolok otthagyom 55 emberre egyedül a részlegen 😔
2020. nov. 21. 22:07
 8/11 anonim ***** válasza:
A gyorsteszt lappangási időben általában hamis negatív eredményt mutat (sokszor nem tudja kimutatni), ezért használnak ilyenkor PCR tesztet,mert az korai fázisban is kimutatja. A gyorsteszetknél általában csak a pozítiv eredmény "biztos". Ld. az összes teszt leírás.
2020. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha ennyire rosszul vagy, akkor ideje magadra gondolnod. Szerinted a temetőből majd mennyit tudsz segíteni a kollégáidnak vagy a betegeknek? Gyógyulj meg, azzal teszel a legjobbat mindenkinek, mert utána ezerrel számíthatnak rád. A főnökség oldja meg addig. Tudom, borzalmasan nehéz lehet, de az állásod nem hiszem, hogy veszélyben van. Ha annyira könnyen találnak a helyedre valakit, hogy a táppénz miatt kirúgnának, akkor nyilván amíg beteg vagy, arra az időre is találnak helyetted könnyedén valakit, tehát nyugodt lélekkel gyógyulhatsz otthon.

Ha ez nem opció, akkor meg menj dolgozni, de bumlizd ki a PCR tesztet.

2020. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem éri meg tönkretenni magad semmilyen állásért. Ahol így bánnak az emberrel pedig eleve lélekromboló ami már rövid távob kicsinálja az embert fizikailag meg lelkileg is. Nem lígni akarsz hanem beteg vagy és van az a pont amikor muszáj meggyógyulni és pihenni. A te életed gondold végig. Kirúgni nem fognak mert beteg lettél. Ha mégis munkaügyi bíróságon pert nyersz. Érdemes megpendíteni ezt a mondatot ha fenyegetőznek, hamar változik a hangnem. ;)
2020. nov. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!