Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet gyomorrák? Kérhetek...

Ez lehet gyomorrák? Kérhetek beutalót háziorvosomtól gyomortükrözésre?

Figyelt kérdés

kb 1-2 hónapja, mostanában sokkal kevesebbet bírok enni, reggel alapból nem vagyok éhes, sokszor délig vagy koradélutánig. van mikor csak délután tudok enni rendesen, de akkor se túl sokat. úgy hogy aránylag korán kelek.

hasamban, gyomrom tájékán gyakran vannak fura fájdalmaim, nyomódás, nem tudom pontosan meghatározni ezeket.

húst egyre kevesebbszer kívánom már egy ideje, de ez most úgy tűnt fel hogy így van már egy ideje, hogy ma elolvastam a gyomorrák tüneteit.

nos írták, fiatal korban közre játszhat a régóta fennálló, egészségtelen táplálkozás. ez is pipa sajnos. (gyorskaják, meki, burger king, gyros minden mennyiségben, egy pár hónappal ezelőttig :( )

háziorvostól kérhetek gyomortükrözésre beutalót, amivel kizárhatnám ezt? fog adni?

aztán ha nem ezzel van a gond, tovább menni hogy mitől lehet természetesen.

gondolom hogy lehetnek sok más dolog miatt is ezek a tünetek, de ezt kizárathatom a háziorvosommal, egy gyomortükrözéssel?



2020. nov. 23. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ezek nem a gyomorrák tünetei. Ez emésztési zavar vagy ételintolerancia is lehet, vagy sok sav, meg ugye a stressz sem tesz túl jót. Nem tudom, ad e- beutalót ebben a vírusos időszakban.
2020. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megmondom neki, hogy magánba is elmegyek ha úgy van?
2020. nov. 23. 14:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a háziorvos csak gasztroenterológiára tud beutalót adni, és ott a szakorvos dönti el, hogy tükröz-e. Ha magánba is elmész nagyon leröviditi az időt, egy konzultáció után már meg is történhet. Tb alapon ez jelenleg hónapok.
2020. nov. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kajálások után, ha keveset vagy nem savas, egészséges ételeket is eszek, égni szokott a gyomrom, furán fáj is
2020. nov. 24. 22:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha ég a gyomrod, akkor savlekötő kellene, legalább amíg dokihoz nem jutsz el

Mindenképpen menj el gasztroenterológushoz, ő eldönti, hogy mit csináljon. Szerintem tükrözés lesz belőle. Nálunk (vidék) van magánrendelés, nem kell várni és kibírható az ára is.

Legutóbb találkoztam egy hölggyel, neki családi érintettség miatt évente kell járni. Gondolj rá.

2020. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kiderült mi volt a baj ?
2021. jan. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megtükröztek, volt egy kis gyulladás + reflux. Semmi komoly
2021. jan. 21. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!