Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Kossuth Rádió vendége...

A Kossuth Rádió vendége szerint megvéd a koronavírustól, ha hagymával kenegetjük az orrunkat, arcunkat, kezünket?

Figyelt kérdés

„Fokhagymával és vöröshagymával be szoktam kenni az orrom belsejét, szem környékét, arcom, kezem. Ami azt jelenti, hogy koronavírussal kapcsolatban úgy érzem, hogy jó hatással van. Még eddig, 78 éves vagyok, nem tapasztaltam problémát” - hangzott el a Kossuth rádió „Immunerősítő növények” című podcastjében, ami leírása szerint a legfontosabb aktuális kertészeti témákról szól.


Természetesen semmilyen tudományos alapja nincs annak, hogy ha hagymával kenegetjük magunkat, az távoltartja a vírust, bár az igaz, hogy ha büdösek vagyunk, nagyobb ívben kerülhetnek el minket az emberek, így kisebb eséllyel is köhögnek ránk.


forrás:

[link]



2020. dec. 2. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
:) Teljesen igazad van! :) Akkor mégis jó a hagyma :)
2020. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Tetszenek a kulcs szavak. 🙃
2020. dec. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" Igaz, hogy ha büdösek vagyunk, nagyobb ívben kerülhetnek el minket az emberek, így kisebb eséllyel is köhögnek ránk."


Meglesz a távolságtartás, így kisebb eséllyel nyalod be a vírust. Mondhatjuk, hogy tényleg hatásos. :D

2020. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetesen igaz. Feltéve, hogy közben fél évig ki sem mozdul.
2020. dec. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval, hagymával keni az "orra belsejét, és a szem környékét".

Teljesen életszerű. Hát hogyne. ;)

2020. dec. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!