Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tegnap a semmiből rám tört...

Tegnap a semmiből rám tört szegycsont mögötti égő érzés, ami kisugárzik a hátba, és nagyjából az egész mellkas felső részére, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Vettem be egy Quamatel minit és ettem 19 óra körül, amitől úgy tűnt, hogy jobb lett, de most, hogy megint vízszintes állapotban vagyok, újra elkezdett fájni. Szúr a gyomorszájamnál és kisugárzik feljebb is, néha olyan, mintha az egész görcsölne. Igaz, egész nap nem ettem sok mindent, de ennyire nem szokott fájni soha. Elég ijesztő dolgokat olvastam, de remélem, hogy csak refluxról van szó... Bár őszintén elég sz**r érzés, főleg, hogy most orvoshoz is lehetetlen bekerülni. Nyugtassatok meg, hogy 30 év alatt nem túl valószínű a hasnyálmirigyrák...
2020. dec. 3. 01:41
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
A rák 30 év alatt is lehetséges, de neked nem ez van. Evés után ne feküdj le egy ideig, ez ahogy leírod refluxnak tűnik, de nem vagyok szakember. Nekem a görcsölés érzésed a fura, az inkább rekesz probléma, de lehetséges, hogy ez is a reflux miatt van, csak a kérdés az, hogy ennek mi az oka.
2020. dec. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahogy rákerestem, hogy gyomorszáj fájdalom hátba sugárzik rögtön azt hozta ki és eléggé megijesztett. Sok éve ég már a gyomrom, mostanában lassan minden ételtől, és most is éreztem, hogy "mászkált" a sav a nyelőcsövemben de sokkal intenzívebb volt, mint eddig valaha. Mindenesetre ha hétfőig gyakran előjön akkor irány a hasi ultrahang (most kb. 2 óra óta békén hagy).
2020. dec. 3. 09:18
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hasi ultrahang nem igazán releváns vizsgálat erre, erre nyelés vizsgálat kell. De a kérdés az, hogy mi miatt van reflux, ha valóban az, mert ez rekeszsérv miatt is lehet akár.
2020. dec. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az ultrahanggal csak szeretném kizárni a nagyobb bajokat, aztán majd a koronavírus helyzet után elmegyek egy nagyobb kivizsgálásra. Ennyi idő alatt csak nem lesz gáz belőle.
2020. dec. 3. 12:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!