Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbeteg vagyok. azt mondták...

Cukorbeteg vagyok. azt mondták ha magasak a cukraim lerakódik az érrendszeremben valami trutyi. Ez mivel tisztul ki? vagy ha jók a cukraim utána magától kitisztul?

Figyelt kérdés

2020. dec. 8. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem már voltak a cukorbetegségből egyre komolyabb szövődményeim, de egy korábban erre nem használt módszerrel sikerült teljesen rendbehozni magam.

Ebben a formában erre a problémára ez nem a klasszikus orvosi protokoll része.

viszont nagyon jól működik!



Azóta már semmi szövődményem sincs.

Minden szépen rendbe jött.


A szövődményeket az orvosok szerint az érfalak egyes fehérjéihez kötődő cukor okozza. Állítólag ezt laborban is igazolták, tehát ez lehet eredmény egy kutató laborban,

de én a magamon végzett kísérletekkel egészen más eredmébyre jutottam hosszú távon.

A koleszterin egyik formája, a triglicerid okozza a neuropátiát okozó keringési elégtelenséget, ami a koleszterin szintézis gyógyszeres gátlásával megállítható és visszafordítható!


Mivel nekem már súlyos, egyre veszélyesebb szövődményeim voltak, ezért elkezdtem kutatni, először elméletben a témát az általánosan elérhető de nem sablonos, széleskörű információk alapján.


Ehhez elég ha végig gondoljuk, hogy a keringésünkben lévő cukornak mi a sorsa.


Amikor eszünk valami szénhidrát forrást, abból cukor kerül a vérkeringésbe és feltöltődnek a test glikogén (cukor) raktárai, ami arra való, hogy a szervezet akkor is tudjon cukorhoz jutni ha épp nem eszünk semmit.


Na meg közvetlenül is használja a szervezet minden sejtje a cukrot.

A fel nem használt maradékot a májunk enzimje átalakítja koleszterinné és elindul a keringésben, hogy megtalálja itt-ott a helyét.


Az egészséges embernél a vér cukor szintje az étkezés után másfél órával le kell csökkenjen legalább 5-ös érték alá.


A cukoranyagcsere betegeknél ez jóval hosszabban magasabb szinten lesz, akár tartósan, jóval magasabban is lehet, ami nagy bajt okozhat hosszú távon.


A szervezetünk ősi "programja" szerint a bevitt tápanyagokat minél hatékonyabban fel kell használni, illetve a maradékot el kell raktározni a szervezetünk hosszú távú zsír raktáraiban.


A cukorbetegeknél hosszú távon magasabban áll be a vércukor szintje, ezért szinte folyamatos a cukorból történő koleszterin termelés, aminek ebben a fajta cukor elraltározó folyamatban főleg a triglicerid formájú koleszterin termelés a jellemző.


Ez az a koleszterin, ami addig szinte folyamatosan termelődik amíg kicsit is magasabb a vérünk cukor tartalma.


Ezért mondják, hogy a cukornak, étkezés után másfél órán belül vissza kell csökkenni legalább 5 alá, de ha pontosabban nézzük, 4 környékére, hogy ne legyen tartósan triglicerid koleszterin termelés folyamatosan és kóros mértékben!


Erre létezik egy módszer, amivel a magasabb vércukor mellett is alacsonyan tudjuk tartani a koleszterin termelést.


Létezik egy gyógyszer csoport, a sztatinok.

Ezek arra használatosak, hogy a májban gátolják a cukorból történő koleszterin szintézis folyamathoz szükséges egyik enzim termelését.


Ezzel magasabb cukor szint mellett is legalább 70%-ban le tudja szorítani a máj triglicerid termelését.


Ezáltal az erekben a szűkületeket okozó tartós triglicerid terhelés jelentősen lecsökken, ezért a lerakódott trigliceridnek van esélye leválni és a vérkeringésben tovább indulva elhasználódni, mivel kevesebb utánpótlása van folyamatosan.


De hiszen a jó cukor anyagcseréjű embereknek is épp ezért általában nincs semmi bajuk az érrendszerükkel, mert vannak az életükben időszakok az étkezések között, amikor a normál vércukor szint mellett nincs jelentős koleszterin termelésük sem, hiszen tartósan nem túl magas a cukor szint a keringésükben.


Ezzel a sztatin nevű gyógyszerrel tudtam végül viszonylag gyorsan és teljesen rendbe tenni az összes korábbi szövődményeimet.


A világban vannak a sztatin nevű gyógyszerrel szembeni állítások hangoztatásában érdekelt cégek, akik a maguk silány hatású (szinte hatástalan) természetgyógyász módszereiket igyekeznek előtérbe helyezni, ezért bizonyos amerikai "kutatási eredménynek" álcázott álhírekkel próbálják ellehetetleníteni a hatékony koleszterin csökkentő sztatinok piacát, hogy az ő gyógyhatásúnak mondott szereik üzletét fellendíthessék.


Egy időben még engem is megtévesztettek a sztatin ellenesek, mert egyes orvosokon keresztül terjesztik a rémhíreiket, akik esetleg üzletileg benne vannak a "vitamin és gyógynövény" bizniszükben vagy nyugati hangzatos nevekkel könnyen megvezethetők.


Már volt ebből vitám dr.Lenkei Gáborral, aki azzal mentegette a sztatin ellenes írásait, ő nem beszél le senkit a gyógyszerről, ..ő csak egy amerikai cikket tett közzé... Mint ha mindent el kellene hinnünk amit külföldön hazudik valaki..


Ezzel úgy vagyok, én nem hittem senkinek, kipróbáltam magamon és működik az Atorvasztatin. Ebből napi 1x 80 mg-ot szedek és azóta semmi bajom!

Sőt azóta néha (egyre sűrűbben) tudatosan eszem cukros dolgokat és figyelem, hogy nem jelentkezik-e bármi szövődmény, de azóta semmi!


Még legelőször elkezdtem szedni a sztatint, amikor kiderült a cukorbetegségem.

Aztán sokan szidták a sztatint, egyes dr név előtagúaktól is hallottam negatív véleményeket.


Ezért én is először kb. kettő évig szedtem a sztatint, sztán a rémhírek hallatán abbahagytam, bár ne tettem volna.

Azután kezdődtek a szövődmények!


legalább 3-4 évig nem szedtem a rémhírek hatására. Akkor egyre több szövődményem keletkezett. Már az arcom is kezdett kissé féloldalassá válni ami a sztrók előjele lehetett, (de végül az is elmúlt).

A lábujjaimban szurkálások majd éles fájdalmak nyilalltak, a lábam időnként önkéntelenül rángatózott.

A szemeben retina ödéma kezdődött és egyre csak hatalmasodott. Már retina leválűsra utaló felvillanásokat láttam akkoriban a látótér széleunél, (azóta már az is rendben van).


Ennek akkor lett vége, miután elkezdtem szedni az Atorvasztatin 80 mg-ját.


Kb kettő-három hónap szedés után már úgy éreztem, hogy rendben vagyok, de azóta már több mint 6 év elmúlt és folyamatosan észreveszek újabb apróbb további kedvező változásokat.


Ennyi a tapasztalatom ezzel kapcsolatban.


Azért ez szép eredmény, ahhoz képest, hogy az orvosok álláspontja szerint "a neuropátia nem gyógyítható".

Akinél már nagyon régen fenn áll az érszűkület, ott lehetnek az erekben kötöszövetes degeneratív elfajulások, ami valóban így nem fog már javulni, de a néhány éve meglévő viszont a tapasztalatom szerint igen.

2020. dec. 9. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jók a cukraid, és az étkezést követő másfél órában vissza esik 5 alá, akkor a szövődmények is csökkenhetnek, el is mőkhatnak.


Egyébként vannak familiáris egészségügyi történések, amiből le lehet vonni következtetéseket.


A családban aki nem volt cukorbeteg, nála voltak-e idősebb korukban súlyos, esetleg életveszélyt okozó érrendszeri problémák? Itt a sztrókra és szívinfarktusra gondolok elsőként.


Aki cukorbeteg volt, mennyire voltak súlyos neuropátiás szövődményei?


Ezt a családi halmozüdást vehetjük alapnak magunkra nézve, ha nem teszünk többet mint az őseink.


Az én apám és nagyapám 55 éves korában halt meg érrendszeri betegségben.

M

Kb. Akkoriban voltam én is nagyon beteg, de végül így, hpgy megtaláltam a megoldást erre, most 65 évesen már kb 35 évesnek árzem magam.

Semmiből nem érzem már, hogy beteg lennék. A jó keringés az egészséges élet alapja.

Akinek nem jó a keringáse, annál jönnek az ízületi fájdalmak és problémák, mert a keringés szállítja az ízületekbe a kenőanyagot és akinek nem elegendően jó a keringése, ott a szervezet egészének korlátozódik a működése.

2020. dec. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szovodmenyeim meg nincsennek szerencsére. Csak annyit vettem észre hogy mostanában fáradékomyabb vagyok. 26 évesen pedig nem kellene annak lennem. Ezért erre gondoltam hogy a cukor lehet a háttérben. Az atorvsztatin vényes és nem hiszem hogy csak úgy fel fogják írni. Esetleg a fokhagyma kapszula is bír ilyen hatásokkal?
2020. dec. 11. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!