Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hátfájásra valami megoldás...

Hátfájásra valami megoldás létezik ami 100% hatásos?

Figyelt kérdés

Ma voltam háziorvosnál és elmondtam neki hogy fáj a hátam és a derekam. Azt mondta hogy sportoljak, meg úszást mondta. De én nem akarom egyiket sem, mert nincs időm és energiám (ha lehet nem kérek megjegyzéseket) szóval még annyit mondott, hogy népbetegség. Semmi gyógyszer vagy gerincbántalmi eszköz nincs? Nem akarom elhinni.



23F



2020. dec. 17. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Gerincferdülésed van?
2020. dec. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen lehet hogy az. Alig bírom már, néha olyan nehéz hogy sírni tudnék.
2020. dec. 17. 19:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig a sport segít, gyógyszer nem működik ha egész nap rossz a tartásod, nem mozogsz stb. Ha minden nap veszel be fájdalomcsillapítót egy idő után már semmit nem segít. Gyógytorna van még rá, de gondolom azt sem akarod.
2020. dec. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor az ortopédiára kéne menned vele. A hátizmokat kell erősíteni. Akár otthon is mozoghatsz, tornázhatsz, neten videók. Tudom szar, de muszáj lenne. A ferdülés fokától függ, hogy mit lehet vele kezdeni. Gyógytornára kell járni, de fűzőt is kaphatsz rá, ha nagy mértékű. Illetve az is lehet, hogy "kiugrott" az egyik csigolyád a helyéről, ami kisugárzik. Rosszabb esetben csontkovácsot igényel. Szóval mindenképp az ortopédián kezd, ott megmondják, hogy mi a gond és mit lehet vele kezdeni.
2020. dec. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát majd ha már eléggé megkeseríti az életedet a fájdalom, akkor bizony mégis kénytelen leszel sportolni.

Amúgy nem értem , hogy mégis mire gondolsz?

Valami csodakenőcsre ami elmulassza a fájdalmat?

Tényleg nem rosszból, én megértem hogy lehet hogy valamiért nincs kedved sportolni , mozogni de muszáj lesz, mert előbb utóbb komolyabb problémáid lesznek emiatt.

2020. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megkaptad az orvostól a választ, de te nem akarod a tornát, úszást. Akkor mitőlünk milyen javallatra számítasz? Írjunk neked gyógyszert? Fontos lenne az egyenes testtartás. Valamikor ezt úgy kúrálták, hogy a behajlított könyökeiken át egy seprűnyelet dugtak kersztül. Próbáld meg. Ez ingyen van, és tuti hogy egyenesen tartod magad.
2020. dec. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezekre a gerincbántalmi segédeszközökre gondoltam, ami tartja a hátamat.
2020. dec. 17. 19:57
 8/9 anonim ***** válasza:

rendben van , hogy tartja a hátad, de látod pontosan erre lenne szükséged, hogy rendelkezzél egy izomzattal ami tartja a gerincoszlopod, ami leveszi a terhet a gerincoszlopról...

nem akarlak elkeseríteni, de a páromnak 30 évesen derült ki, hogy lett egy hatalmas gerincsérve, amit nagy nehezen speciális tornával kicsit "visszanyomkodtak" (Mckenzie) , viszont ő is pontosan tudja, hogy ha nem szeretné hogy megműtsék akkor bizony tornáznia a kell.

Nagyon lusta ember, munkája miatt is egész nap ül, (most ált. fekszik egy szőnyegen a melóhelyen is) aztán hazajön és estig fekszik a gép előtt. (gémelnek a haverokkal).

Ha tehetné ő is ilyen csodamódszert alkalmazna mint te, csakhogy ilyen nincs, és ezt ő is tudja, szóval bizony csinálgatja a tornát...

őt is nagyon nehezen vettem rá az úszásra, de sokszor elmentünk a nyáron együtt úszni és mindig mondta, hogy tényleg nagyon jót tesz neki...

Tudom én, a lustaság nagy úr, meg nem látunk bele az életedbe, hogy miért nem szeretnél életmódot váltani, de sajnos hosszú távon nincs más megoldás...

Minden más amit találsz, az csak tüneti kezelés.

Még azoknak is tornázni kell , akiket műtöttek...

Mozogni, mozogni, mozogni...

Ha az úszás nem szimpatikus, akkor gyaloglás, kirándulás, gerinctorna, gerincjóga (fiatal férfiak is járnak).

Ami viszont még segíthet , az a tüsipárna, ékpárna a derekad mögé vagy akár fittball labda, hogy ezeken ücsörögj.

Amúgy vásárolhatsz olyan eszközt ami tartja a hátadat, de ezek amiket írtam , ezek is az egyenes testtartást segítik elő.

Léteznek fűzök is, de azokat az orvosok is óvatosan írják ki, mert csak ideig-óráig szabad hordani.

2020. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

amúgy írtad, hogy nincs időd és energiád.

Az időről az a véleményem, hogy amíg felnézel ide gyakorira, addig egy kis időd biztos akadna tornázni is.

Az energia meg ha elkezdesz mozogni, akkor majd meglátod, hogy sokkal sokkal több energiád lesz a mozgás miatt , és máris nem leszel fáradékony, meg enervált..

Hajrá, én drukkolok neked...

Sajnos én ezt mindig elmondtam a barátaimnak,hogy bizony ahogy betöltik a harmincat, ott már nem lehet bűntelenül folytatni az eddig életvitelt..

30 körül már ha nem mozogsz, nem figyelsz oda, akkor valószínűleg meggyűlik majd a bajod a mindenféle mozgásszervi panaszokkal.

és hát ugye a mai ember életviteléből adódóan sokkal hamarabb fogja tapasztalni ezeket a gondokat...

Én ilyen helyen dolgozom, és mindig meglepődünk, hogy mennyi huszonévesnek vannak már mozgásszervi panaszai.

2020. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!