Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már egy hete tartó reflux?

Már egy hete tartó reflux?

Figyelt kérdés

Már egy hete refluxos tüneteim vannak. Nem vészes, csak már elég bosszantó.

Gyomromtól felfelé időnként fáj, de valamikor a borda körül is, illetve kicsit a hátam is kezd fájni + savas a torkom

21/L



2020. dec. 23. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Igen, 1 hete tartó reflux. Egyébként mi a kérdés?
2020. dec. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

A reflux akár több ídőn keresztül fennáll. Van rá gyógyszer nem kell szenvedni. Először is kivizsgálás szükséges, kérj időpontot az orvosodtól.

Addig is kerülni kell a fűszeres ételeket a szénsavas italokat. A gyomorfájdalmak ellen pl. jó ha banánt eszel vagy nyers krumpli levét fogyasztod, ezek egy hámréteget képeznek a gyomorfalon és csökkentik a fájdalmat.

2020. dec. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 bocsánat, a kérdés az lenne hogy normális-e, mert nem volt még ilyenem.

Köszönöm a válaszokat!

2020. dec. 23. 16:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Illetve az, hogy a refluxtól lehet-e a hátfájás?
2020. dec. 23. 17:01
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nem találtam olyan cikket, leírást ami alátámasztaná a reflux és a hátfájás összefüggését.

Szóval, akár mi is ez, kérdezed meg az orvosodat.

2020. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szokott okozni mellkasi és hátfájást is, ha nagyon felmaródik a nyelőcső.

Ahogy írták, van rá gyógyszer, amit napi rendszerességgel kell szedni, de ha nem súlyos, akkor magad is kordában tarthatod az említett módszerekkel.

Annyit még hozzátennék, hogy ne edd degeszre magad és evés után sose feküdj le. Esetleg egy-egy mokkáskanálnyi szódabikarbóna is jó hatással lehet.

2020. dec. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!