Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért képez kivételt a templom...

Miért képez kivételt a templomba járás a korlátozások idején? Hogy-hogy oda ugyanúgy lehetett menni akkor is, mikor naponta közel 7000 fertőzöttet regisztráltak?

Figyelt kérdés

És ahogy elnézem más országokban is ez a helyzet, ahol még durvább is volt a járvány.


Tudom egy átlagos misén nincsenek olyan sokan főleg mostanában, de majd jön a karácsonyi éjféli mise, amikor potenciálisan tömeg lesz a templomokban, ami akárhogy is nézzük, zárt hely. Arról már nem is beszélve, hogy igen nagy arányban pont a veszélyeztetett korosztály szokott templomba járni.



2020. dec. 26. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%

Az éjféli mise egy év múlva lesz kb., nem most jön...

Az egyházak éppúgy megteszik az óvintézkedéseket, sehol sincs teltház. Nem csak most, egy átlag vasárnapon sem.


Egyébként nagyon sok helyen nem is tartottak éjféli misét.

2020. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

"de majd jön a karácsonyi éjféli mise"



V O L T !

Látni, hogy igen jól informált vagy...

2020. dec. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Még 24- ekőtt kezdtem el ezt a kérdést írni aztán valamiért félbemaradt de a GYK elmentette a vázlatot és most került ki.
2020. dec. 26. 19:29
 4/16 anonim ***** válasza:
21%

Boltokban, piacon, spar, cba, aldi, lidl stb. sorban álláskor ott sincsen meg mindenhol a 1,5m távolság.

De ez igaz a buszon vagy a villamoson is ha sokan vannak..

A kérdésre a válasz egyébként az emberben van belül ha magába néz, hogy miért vallásos az emberek többsége és miért fontos neki a hite..

2020. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4# Ez nagyon igaz, de dolgozni muszáj (van akinek buszon, villamoson) menni és a boltba is templomba viszont nem...


Ennyi erővel mozikban meg színházakban is be lehetett volna tartani hogy csak 15 20 jegyet adhatnak el egy adásra vagy valami hasonló.

2020. dec. 26. 19:55
 6/16 anonim ***** válasza:
31%

A katolikus egyház még kötelezi is a híveit halálos bűn terhe mellett, hogy templomba járjanak.

Mert lelki vigasz, meg közösségi élmény.

2020. dec. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

Még egy jól informált harcos ateista (vagy csak katolikus ellenes).


Kb. az első volt, amit felfüggesztett az Egyház, az a templomjárás kötelezettsége...

2020. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Én bezárattam volna azt is. Ha még az oktatás is be tudott zárni, akkor a templomi ájtatoskodás végképp már luxuskategória.
2020. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
#7: Június vagy július 14 óta ismét kötelező. Azóta nem hallottam, hogy újra ne lenne az. Gondolom, aki fél a járványtól, az hivatkozhat a betegségtől való félelemre.
2020. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
#7: Ha ateista lennék, akkor nem érdekelne, hogy a katolikus egyház ennyire nem törődik a hívekkel. De katolikus vagyok, és abszolút nem tetszik, hogy a püspöki kar egyszerre játszik a hívek egészségével és lelki üdvével, köztük az enyémmel. A 9-esben említett kivételről nincs szó, hogy aki fél a vírustól, az megnyugodjon.
2020. dec. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!