Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az oltásigazolással nem...

Az oltásigazolással nem sértik a személyi szabadságunkat? ( tobbi lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ebből mi az igaz, hogy ez lesz-e,de most kicsit agyalok... Hiszek a vírusban, bár én még vagy nem/ vagy tünetmentesen átestem rajta. Nemtudom. Nem tartjátok érdekesnek, hogy 1 héttel az oltások elkezdése előtt “mutàlódott” a vírus? Nem tartjátok érdekesnek, hogy pont Kínában indult? Nem tartjátok érdekesnek, hogy a gyermekvállalásra készülő nőknek nem ajánlott a vakcina? Nem tartjátok érdekesnek, hogy a vírus pusztítja a hímivarsejteket?

Én elhiszem és tudom, hogy nagyon gáz ez a helyzet és sajnálok mindenkit, aki beteg volt, de ez nekem kicsit furcsa...

és, aki nem oltható? Mert pl gyermeket vàllal vagy allergiás mindenre ( mint én) ő kap papírt, hogy nem oltható? És ha nem vagyok oltható? Nem utazhatok? Nem mehetek dolgozni? Nem mehetek el egy fesztiválta? Ez nem sérti meg a jogaim?

Monhatjátok, hogy nyavajgok meg, hogy ilyen kis problémákon stresszelek, de 4 évig depresszióban szenvedtem. Most nyárra sikerült leküzdenem gyógyszerek/pszichoterápia segítségével és én azalatt az időszak alatt megtanultam értékelni az életet... hihetetlen, hogy mire tudnék élni elvesznek tőlem mindent!

Ezt nem tehetik meg ...A nyaralás volt a mindenem és a családom egyik része Német és Olaszországban. Örültem, hogy ki tudtam menni hozzájuk egy hétre nyáron havi 25 nap 10-12 órás munka mellett... Sajnálom, de nem sajnáltatni akarom magam, csupán ideges vagyok, hogy nem tudunk semmit.



2020. dec. 28. 22:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
19%
Nem, nem tartom érdekesnek.
2020. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Kedves anonim! Köszönöm a válaszod!

Talán egy nagyobb probléma van a világon a vírusnál, hogy nem vagyunk kedvesek egymással. Pedig talán ez kellene ahhoz, hogy kicsit jobbak legyünk és, hogy kicsit megérdemeljük a boldogságot...

2020. dec. 28. 22:59
 3/25 anonim ***** válasza:
41%
Sajnos, ha ez így lesz és kérik, akkor sérti, de tudod a személyi szabadság az mindig egy érdek ügy, leginkább politika vagy hatalmi kérdés. Végül is jogod van kérni is az oltást és akkor nem leszel hátrányban, ezt lehet úgy is értelmezni, hogy ha bezárnak egy szobába akaratodon kívül, akkor az sérti a személyes jogaidat, de ha elkövettél egy bűntettet és börtönbe kell menned, és ott zárnak be, akkor az már nem.
2020. dec. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
De igazolják, hogy birka vagy. A hatalom számíthat az önfeláldozásodra. Nem foglalkozol másokkal, magaddal, csak a jólétet ígérő hatalmasokkal.
2020. dec. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

"Nem tartjátok érdekesnek, hogy 1 héttel az oltások elkezdése előtt “mutàlódott” a vírus?"


Nem, mert a vírusok folyamatosan mutálódnak. Már tavasszal tudtak vagy 7 féle mutációjáról, ebben semmi új nincs. Egyébként meg az oltás hatásos az új mutáció ellen is.


"Nem tartjátok érdekesnek, hogy pont Kínában indult?"


Nem, mert a történelem során szinte minden sz*r betegség onnan ered. Ez az ottani életmódnak köszönhető főleg.


"Nem tartjátok érdekesnek, hogy a gyermekvállalásra készülő nőknek nem ajánlott a vakcina?"


Nem, mivel terhes nőkön nem szokás új gyógyszereket tesztelni. A vakcinákat sem tesztelték. Mivel nincs tapasztalat, pont ezért nem ajánlott se terhes nőnek, se pedig olyannak, aki gyerekvállalásra készül.


"Nem tartjátok érdekesnek, hogy a vírus pusztítja a hímivarsejteket?"


Ez nekem új, igazolnád ezt valami forrással?


"és, aki nem oltható? Mert pl gyermeket vàllal vagy allergiás mindenre ( mint én) ő kap papírt, hogy nem oltható? És ha nem vagyok oltható? Nem utazhatok? Nem mehetek dolgozni? Nem mehetek el egy fesztiválta? Ez nem sérti meg a jogaim?"


Ezt majd nyilván szabályozzák a pontos jogszabályok, ahogy az lenni szokott. Aki nem oltható, nyilván kivétel lesz. Ahogy a maszkviselés alól is vannak kivételek (autisták például)

2020. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%

Ez azt jelenti, nem akarnak leállni az emberek zaklatásával. El akarnak menni a végsőkig, amíg fel nem ébredünk és vissza nem szólunk.

Készüljetek hosszú évekig el fog ez tartani, nem a járvány. Hanem a macska egér harc. A multik be akarják bizonyítani, hogy mindenhez joguk van. Hogy ez a világ csak a pénzről szól.

2020. dec. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek 6-os! És az emberek észre sem veszik, hogy a szolgaságot már önként akarják, sőt ha te ki akarsz belőle mászni, még vissza is húznak! Át van már mosva itt sokak agya és nem gondolkodnak. Ez a szomorú! Kérdező:a szabadságot már régen megsértették!
2020. dec. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
6-os 7-es én is ezen a véleményen vagyok
2020. dec. 29. 12:55
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
Tehát az 5-ös válaszom az egyik füleden be, a másikon meg kiment... minek koptattam a billentyűzetem...
2020. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Kedves 5os! Elolvastam es igazat adok neked is. Mindenki nezopontja erdeke :)
2020. dec. 29. 16:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!