Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért gondolják azt sokan...

Miért gondolják azt sokan hogy az oltás után visszatér minden a régi kerékvágásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sok helyen olvastam azt hogy az oltás megold majd minden problémát.

De bennem ez több kételyt is felvet:

- Többféle mutáns megjelenése, bár sejtem hogy megoldható ez egy vakcina módosítással.(bár akkor ez azt jelenti hogy 3-4 féle oltást kell a végén beadatni)

- Nincs 100%-os védelem, de sok értesülés szerint inkább 80% ami azt jelenti hogy még megközelítőleg sem biztosít teljes védelmet.

- Iszonyat lassan történik az oltás, az előző problémából következve ezen korlátozások eltarthatnak még legalább 1 évig is.

- Influenzából kiindulva, valószínűleg ez is örökre velünk maradhat.


Most hírtelen ezen problémákat jutottak eszembe, hozzáteszem nem vagyok oltásellenes de nem is tartozom a veszélyeztetett korosztályba így annyira nem sürgetem ezt a dolgot. A korlátozások maximum a gazdaság szinten érintenek.

Kérdésem az hogy erről mi a véleményetek?


Előre is köszönöm a válaszokat!

(előfordulhat hogy rossz kategória, amennyibe igen legyetek szívesek átrakni, köszönöm!)



2021. jan. 10. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Mert korlátoltak ostobák és hiszékenyek . Semmi sem tér vissza eredetében mert minden új . Egy kisebb lazitás után folytatják a kavarást tilalmakat . Who honlapján globalisan 2025ig tart a pandamánia hisztéria átverés ...
2021. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

"- Nincs 100%-os védelem, de sok értesülés szerint inkább 80% ami azt jelenti hogy még megközelítőleg sem biztosít teljes védelmet."


Jelenleg minden vakcina megvéd a súlyos lefolyású betegségtől, tehát ha benne vagy abban a pár százalékban, akkor se fogsz lélegeztetőre kerülni.


A mutációkról meg annyit, hogy nem csak rossz értelemben történhet mutáció, sőt.. Egy vírusnak nem célja, hogy megölje a gazdatestet, hanem épp ellenkezőleg, hogy szaporodni tudjon. A mostani angliai példából kiindulva ugyanolyan eséllyel jöhet létre olyan mutáció, ami 50%-al kevésbé fertőz pl.

2021. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És a COVID-nak vannak olyan következményei, amikkel nem nagyon szokás foglalkozni, és az oltással egyáltalán nem oldódik meg... (a fentiektől elütő)
2021. jan. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
2# es , a paraziták gombák a gazdatesten a pusztulásáig élősködnek . Ezt teszi a vírus a pióca , nincs tudatos terve ....
2021. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Egy mutáció annál jobban tud terjedni, minél enyhébb lefolyású betegséget okoz (hiszen ha ágynak dönt, akkor nem fogsz rohangálni és fertőzni), meg persze az alap terjedési képesség is változhat. De ha egy mutáció bénán terjed, az nem fog elterjedni, sosem lesz az az uralkodó törzs.


Remélhetőleg egy idő után bele fogunk jönni az oltásba. Csak szervezés kérdése. Nagyon sok ember van az országban, aki ezeket az intramuszkuláris vakcinákat be tudja adni, és képezni is lehet még, nem bonyolult. Oké, eleinte bénáznak a szervezéssel, de gyakorlat teszi a mester, előbb-utóbb belejönnek. (Ettől még gáz, hogy akinek ez lenne a dolga, az nem volt képes időben nekiállni a szervezésnek és jól megcsinálni, de idővel csak összejön a dolog.)


Aki azt mondja, hogy nem fog visszatérni az élet a normalitáshoz, azok szerintem inkább arra gondolnak, hogy az egész járvány színjáték és valamiféle hatalomátvétel folyik a háttérben. Ebből csak annyi igaz, hogy az állampolgárok mostantól magasabb fokú állami megfigyelést is hajlandóak lesznek elfogadni - mivel megszokják és már nem tiltakoznak. Erre tényleg érdemes figyelni, már most tudatosítani, hogy a korlátozásokat csak addig lehet elfogadni, amíg az indokolt.

2021. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

"ugyanolyan eséllyel jöhet létre olyan mutáció, ami 50%-al kevésbé fertőz pl."

Ez tény, de az ilyen verziót kiszorítja a jobban fertőző változat. Evolúció, amelyik jobban terjed, az lesz domináns. Legfeljebb abban reménykedhetünk, hogy a kevésbé súlyos betegséget okozó változatok jelennek meg. Mivel azok is jobban terjednek, (aki súlyos beteg az ritkán járkál mindenfelé) így azért van remény, hogy idővel az evolúció is nekünk kedvez.


"Nincs 100%-os védelem, de sok értesülés szerint inkább 80%"

Igazából már egy 50-60 százalékos hatékonyságú oltás is jó lehetne, ha elég sokan beadják. Erről szól a nyájimmunitás. Persze a fertőzőbb variánsok ebből a szempontból sem jönnek jól.


Szóval az oltás rövid távon biztos nem lesz megoldás, amíg nincs átoltottság.

2021. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Az oltással csak romlik a helyzet. Csak bebizonyítjuk a multiknak, hogy mennyire birkák vagyunk. Megengedjük nekik, hogy beleszóljanak az életünkbe. Pénzért mindent megkaphatnak tőlünk.

Tehát jöhetnek a következő gyógyszerreklámok.

2021. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Az igaz, hogy az oltás nem nyújt 100%-os védelmet, DE:

- megvéd a súlyos lefolyástól téged

- csökkenti a terjedését


Ha az emberek 70-80%-á beoltattnák magukat, akkor a vírus terjedése igencsak visszaszorulna. Hasonlóan kell elképzelni, mint a gyerekkorunkban a lávás játékot. Csak a fehér járólapra lehet lépni, a feketére nem. Hasonlóan terjed a vírus. Az oltottak és a vírus ellen természetes védettséggel rendelkezőkön nem, vagy csak igen kis százalékban tud terjedni (fekete kövek

). Ha megemeljük a fekete kövek számát (védett emberek) a vírus körbe lesz fogva, nem fog tudni terjedni. De ne felejtsük el, hogy vannak és lesznek olyan betegcsoportok, akik nem kaphatnak vakcinát, tehát őket a társadalom többi tagjának kellene megvédenie (mint fekete kövek). Ezért lenne fontos, ha az oltási hajlandóság növekedne. Ezekkel a lépésekkel vissza lehetne szorítani a fertőzés terjedését annyira, hogy visszatérhetnénk a korábbi megszokott életünkhöz.

Én beoltattam magam, köszönöm szépen jól vagyok, nem nőtt harmadik karom.

2021. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fsms ***** válasza:
74%

szerintem részlegesen igen. Több cég engedni fogja a home office-t, a turizmus nem lesz ugyanaz, szóval a kép sokkal színesebb lesz.


persze sok minden függ a mutációktól is, jó lesz-e a vakcina, újra kell oltani.


Szóval a válasz nem egyszerű sok a bizonytalanság.

2021. jan. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%

A kérdés az, hogy akarjuk-e, hogy minden visszatérjen a régi kerékvágásba...


Én személy szerint nagyon élvezem ezt a lelassult világot.


Nem hiszem, hogy ebben az évben meg lesz a nyájimmunitás, és hogy utazás fronton vissza fog állni majd a rend.

2021. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!