Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Légszomjam van és szorul a...

Légszomjam van és szorul a torkom alsó részénél.Mi bajom lehet?Összefügghet a kettő?

Figyelt kérdés
Már lassan 4 hónapja kezdődött,hogy elkezdett szorulni a torkom alsó részénél,olyan mintha folytogatnának.Fokozatosan,idővel egyre rosszabb kezdett lenni.Arra gondoltunk,hogy stressz miatt van és majd elmúlik,ugyan nem volt mi miatt feszült legyek,de édesanyám azt mondta valószínű most jön ki rajtam a válás miatti stressz.Viszont ez nem múlt el még mindig és egyre rosszabb,volt rá példa ,hogy majdnem hánytam,mert ingerelte.Tegnap este fuldokoltam,vagy nemis tudom minek nevezzem.Olyan volt mintha most futottam volna le egy maratont és koncentrálnom kellett ,hogy lélegezzek ,mert másképp nem kaptam levegőt.Ez ma reggelig tartott.Koffeintől nem tudom miért de jobb lett.Ez volt a második alkalom,hogy így ,,fuldokoltam”.Először elmentünk orvoshoz és azt mondta valószínű korona virus állhat a háttérben,de csináltattunk tesztet és negativ lett.Elmúlt utánna a légszomj ezért nem mentünk vissza az orvoshoz.A torkom szorulása miatt 2 nap múlva megyek vért venni,mert lehet pajzsmirigy túlműködésem van és azért szorul.Az lenne a kérdésem hogy mi lehet a bajom,mert nem szeretnék egy csomó tesztet elvégeztetni,hogy kideritsem,mert nagyon drága lenne.Összefügghet a légszomj és a torok szorulás?Lehetséges ,hogy most jön ki rajtam a lassan egy éves stressz vagy valami betegség allhat a háttérben?

2021. jan. 11. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ezt így látatlanból nem fogják neked megállapítani az unatkozó háziasszonyok és a hülyegyerekek. Meg nem is velük kéne felállíttatnod a pontos diagnózist.

Pajzsmirigy vizsgálatot, és egy füll-orr- gégét mindenképp csináltass. Ha nincs fizikai probléma, akkor okozhatja stressz. Utóbbit nagyon könnyen megállapíthatod. Háziorvostól, rokontól, ismerőstől kérsz 1-2 szem nyugtatót, és amikor rajtad van ez a torok szorítás, akkor bekapod. Ha 30-60 petc alatt elmúlik, akkor feszültségtől, szorongástól volt. A nyugtatók hatása kb 6-12 óra, ha közben is fulladsz, akkor nem ideg okozza. De ha a gyógyszer hatása után megint érzed, akkor fix hogy idegi alapon van.

2021. jan. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,holnap megyek az orvoshoz és meglátjuk mi lesz.Ha az eredmények negativak lesznek kipróbálom a nyugtatót ahogy mondtad.
2021. jan. 11. 11:08
 3/4 A kérdező kommentje:
Asztmára is gondoltam mert nagyon kevés levegőt tudok csak venni és utánna olvastam a tüneteinek.Mondjuk eléggé hypohonder vagyok szoval fogalmam sincs.Majd az orvos eldönti:) Csak azért jólenne tudni hogy mire gondoljak
2021. jan. 11. 11:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál,kiderült hogy ideg alapon van az egész és adott idegrendszer erősítő vitaminokat,mivel még kiskorú vagyok nyugtatót nem adott.Kaptam egy pszihológus telefon számot is.Köszönöm a segítséget:)
2021. jan. 12. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!