Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxot álapitotak meg nálam...

Refluxot álapitotak meg nálam és feszít a gyomorszájamnál ez mikor fog enyhülni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszeres kezelés és a refluxot erősítő ételek elhagyásával kb. 1-2 héten belül már enyhülnek a tünetek.
2021. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ÉSS mit mondott aki megállapította?

Őt nem kérdezted?

2021. jan. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha diétàzol. Van Helicobacter pylorid is?
2021. jan. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívesen segítek. Diéta, gyógyszer, vagy gyullad s csökkentő gyógynövény kell. Semmit sem reklàmozok, nyugi.
2021. jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szivesen elfogadok bármilyen tanácsot csak valaki segitsen
2021. jan. 18. 19:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is most csöppentem bele ebbe. Őszintén sokat nem tudok mondani de ami segitett nekem az: nagyon keveset enni, sűrűbben étkezni apróbb adagokat, kekszes tízóraik( nem cukrosak), zsírszegény élőflórás joghurt, nagyon gyenge( hagyma nélkül) levesek, sok sok párolt zöldség mint: brokkoli, spenót, kelbimbó, répa, burgonya, édesburgonya, karfiol, káposzta( a leve is jó). Sovány húsok, hal, csirke( bőr nélkül) lehet grillezni egy pici oliva olajon, párolni a legjobb az elején amig helyrejössz.

Sűltet, rántottat felejtsd el, vajat, zsíros tejet, túró, sajt. A joghúrtok jók de ismétlem, ne legyen zsíros. Olyan 1.5% az jó, max 2.

Sok banán, zabkása reggelire nagyon jó választás mert bevédi a gyomrot plussz jó rostforrás és segít a gyomornak, én vízzel három púpos evőkanálnyit szoktam megfőzni, belepépesitek egy fél banánt, ha nagyon muszáj egy kicsi kanál mézzel.

Köménymagteát szoktam inni, úgy egy litert víz helyett naponta.

Citrusok, paradicsom és paradicsomos készítmények, fokhagyma, hagyma nyersen nem ajánlott.

Próbálj teljes kiőrlésű ételeket beiktatni, étkezés után ne feküdj le legalább egy óráig, sétálj, űlj...nyugodj meg, ne stresszelj, nekem stressz miatt jött elő, brutálisan termeli a savat( legalabbis én észrevettem, hogy nagyon rosszúl hat hosszútávon a gyomorra).

Estére az orvosom szerint jó a jóga, erős sportokat még ne csinálj, ha mégis sportolnál valamit 2-3 óra teljen el étkezés után.

Nekem ez a harmadik hetem vége, a kezelés alatt, még ég néha a gyomrom, olykor feljönnek ételdarabok is. Nálam ez stressz alatt fokozódik. Vannak napok amikor semmi bajom, viszont nálam is ezt a brutálisan erős feszülést három napja sikerűlt elhagynom. Addig alig tudtam megenni bármit is.

2021. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!