Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emésztési problémára ez...

Emésztési problémára ez megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Az emésztésemmel soha nem volt különösebb problémám. Előfordultak hasmenések néha, mert nagyon szeretek enni, de szerencsére szeretek mozogni is, így nem vagyok kövér, csak némi felesleg van rajtam.

Kereskedelemben dolgozok, és bevallom pár éve jelentkeztek nálam bizonyos tünetek. A stressz, és a szorongás, ami akkor indult el, amikor olyan egységbe kerültem, ahol kasszázni is kellett, és emiatt nem akkor ettem, és mentem wc-re amikor kellett, vagy akartam, hanem amikor tudtam.


Emiatt helytelenül ettem, és sokszor, ha stresszeltem, vagy unatkoztam, akkor evéssel próbáltam magam "vígasztalni". Egy időben volt, hogy hígabb volt a széklet, akkor elgondolkoztam, hogy kivizsgáltatom magam, de a vérvételig jutottam, aminél probléma nem volt. Ekkor döntöttem el, hogy változtatok az étkezésemen (sok édesség, péktermék és a hozzá társuló cola-energiaital kombináció). Ekkor visszajöttek a gyümölcsök és zöldségek, és a mennyiségekre is odafigyeltem, igyekeztem kevesebbet stresszelni, és sok pozitív javulást hozott.


Felköltözve a fővárosba ismét előjöttek a rossz szokások, mint a péktermékeken való "élés", a csoki, chips, és a cola-energiaital páros, amiről próbáltam leszokni. A járvánnyal ez fokozódott, mert a stressz még nagyobb lett, így sokszor tényleg arról szólt a napom, hogy zabáltam.

Volt egy antibiotikum kúrám novemberben, aminél szedtem probiotikumot, de viszont a gyógyszertárban nem mondták, hogy ne egyszerre vegyem be a kettőt. Akkor sokáig küszködtem emésztési problémával, napi többszöri wc-re menéssel, mert a háziorvosom lerázott, amikor ki akartam íratni magam táppénzre, mert szóltam neki, hogy ha nem eszek rendesen, akkor elájulok, ha meg eszek rendesen nem tudok wc-re menni a munkahelyemen.


Szedtem probiotikumot, odafigyeltem kissé, és pozitív változást vettem észre. Azonban december vége felé sajnos bárányhimlős lettem, és mivel itthon voltam egész nap igazából ismét előjött a zabálhatnékom.

Volt némi hasmenés, de azt két napi diétával helyre hoztam, azóta naponta egyszer megyek wc-re, de lágy a széklet. Nincs vér, nyálka, próbálom a zöldségeket, gyümölcsöket visszahozni az étkezésembe, és odafigyelni a mértékekre, és az édességeket minimálisra csökkenteni.

Arra gondoltam, hogy belekezdek probiotikum kúrába, mert azzal ártani nem árthatok.


Mielőtt bárki a kivizsgálást javasolná, azért gondolkozok elsősorban ezen, mert úgy érzem a táplálkozásommal van a baj, és a bélflóra helyrehozása nem egy-két hét, továbbá a járvány miatt szinte elég nehéz bármilyen vizsgálatra eljutni, és nem heteket várni.



2021. jan. 16. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mármint most mi a kérdés, hogy az általad vázolt problémára megoldás-e a probiotikum? Ha jót szedsz, akkor jelentős változásokat lehet vele elérni, persze kérdés, hogy nem alakult-e már ki más probléma is a háttérben. Pl. durvább esetekben nagy dózisú probiotikum mellett el kell hagyni a könnyen felszívódó szénhidrátokat és a tejtermékeket is az étkezésből.
2021. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Először az életmódváltást szeretném megpróbálni, mert a járvány miatt komolyabb kivizsgálás sokkal hosszabb idő.

Szorongásra, és stresszre gondolok, mert az elmúlt időszakban volt időm azon gondolkodni, hogy évek alatt mennyire görcsös viselkedésem alakult ki az evéssel, és wc-zéssel kapcsolatban, ha munkáról van szó.


Több munkahelyem volt az elmúlt tíz évben. Az evéssel akkor kezdődött a probléma, amikor egyszer nem tudtam kimenni enni, és már annyira éhes voltam, hogy elszédültem.

A wc-zéshez való hozzáállásom pedig akkor kezdődött, amikor olyan munkakörbe kerültem, amikor már kasszázni is kellett, és nem tudtam kimenni, amikor kellett, vagy bezabáltam, és maximum öt percem volt elintézni a dolgomat.

2021. jan. 16. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Esetleg kipróbálhatnád a meditációt, mint módszert. A SOTE-nak van egy meditációt segítő/oktató csatornája a youtube-on: https://www.youtube.com/channel/UC48U9aV3ubSGjGwLru41XCw És vannak olyan probiotikus baktériumtörzsek is, amik kifejezetten segítenek a stresszben, pl. pszichobiotikum probiotikum.
2021. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Minek kivizsgálás? Te is leírtad h főként szemetet eszel azt is rendszertelenül. Húszas évek közepétől kezdve ezekre mar kiemelten figyelni kell vagy az emesztesed nem működik rendesen, tehát igen, ha életmódot valtasz rendben lesz minden. Probiotikumot felesleges erőltetni vegyél helyette zöldségeket és gyümölcsöt azzal jobban jársz
2021. jan. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szakadt a bélflórája és a többi bélszakaszok sem működnek megfelelően (márpedig ilyen "előélettel" hogy tennék), nagyjából tökmindegy is, hogy mit eszik, még az egészséges ételek is képesek tovább rontani a helyzetet. Viszont vannak, amik meg egyértelműen csak rontják.
2021. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!