Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1 hete elkezdtem lefekvés...

1 hete elkezdtem lefekvés előtt remegni vagy "rezegni", de kb az egész testem, milyen probléma lehet ez ? esetleg valamilyen vírus ? 27/L

Figyelt kérdés
Azóta már egész nap "rezgek" belül. Voltam háziorvosnál is. Csináltak EKG-t , rendesen kivizsgáltak . Kérdezték van-e vagy volt-e mentális vagy pszichés probléma. Mondtam , hogy nincs boldog vagyok meg minden rendben van, kiegyensúlyozott az életem. Tök hirtelen jelentkezett lefekvés előtt. Voltam laborban is most várom az eredményt csak félek, hogy nem fognak rájönni mi okozhatja ezt és nagyon idegesít.

#rezgés #remegés #belső rezgés
2021. jan. 17. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy fázol? xd Vacogás kb ugyanez.
2021. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem sajnos... bár az lenne.
2021. jan. 17. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Velem ugyanez volt, lényegében belső remegés (internal tremor, így keress rá), amit nekem egyértelmű okok váltottak ki. Szintén csak lefekvéskor jelentkezett nálam, ráadásul éjszaka többször is felkeltem arra, hogy belül remegek. Borzasztó volt, teljesen ráment a lelkivilágom, nagyon aggódtam emiatt. Na ezt nem kellett volna, mert a stresszből/szorongásból táplálkozik a remegés, ez volt a kiváltó ok nálam. Legelőször úgy kezdődött, hogy nagyon aggódtam az egészségem miatt (hipochonder vagyok), és akkora stressz volt bennem, hogy ez az egész testi tünetekbe csapott át. Aztán a kiváltó ok miatt már nem is aggódtam, hanem csak a remegés miatt, ami ennek hatására nagyon hosszú ideig velem maradt (hónapokig), de szép lassan megtanultam kezelni és nem aggódni miatta. Ha előjött, mély levegőt vettem, pár másodpercig tartottam és ezt annyiszor ismételtem, amíg el nem múlt. Ez a módszer nálam percek alatt elmulasztotta. Míg teltek a hónapok, teljesen stresszben voltam, napközben is ezen agyaltam. A remegés egy tipikus idegrendszeri tünet, amit több betegség is okozhat, de nem akarlak ezzel rémisztgetni. Mivel én hipochonder vagyok, így el kezdtem ezeken a betegségeken is aggódni, úgyhogy jobbnak láttam elmenni egy neurológushoz, aki először megvizsgált, majd az én kérésemre elküldött egy MR vizsgálatra. Az eredmény ma fog megjönni, ha esetleg érdekel akkor megírom.
2021. jan. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ . Persze nagyon is érdekel ! :)
2021. jan. 18. 18:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Szerencsére teljesen rendben van az eredmény, semmi idegrendszeri eltérést nem találtak. :) Egyébként sejtettem, hogy a stressz miatt van, mert amikor mély levegőket vettem és megnyugodtam, akkor elmúlt. Ha szervi baj lett volna, akkor ennyitől nem múlt volna el. Ajánlom neked is, hogy próbáld ki, remélem segíteni fog! Ha úgy érzed, hogy nem múlik, akkor keress fel egy neurológust, mert ez idegrendszeri tünet, nem EKG-hoz köthető. Jobbulást neked, ha van kedved bármikor írhatsz.
2021. jan. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Jobbulást kívánok neked !
2021. jan. 19. 18:26
 7/8 anonim válasza:

Szia, ha nem vagy stresszes illetve nem ért stressz, akkor mindenféleképpen nézss pajzsmirigy értékeket,mert ez okozhat még ilyen problémát. Tsh, t3,t4, anti tpo

Az endokrin rendszer szokta még ilyen tünettel "megtréfálni" az embert.

Minden jót kívánok!

2021. márc. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is .
2021. márc. 26. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!