Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux? Hogyan alakult ki,...

Reflux? Hogyan alakult ki, hogyan kezdődött nálatok, tünetek mik, és hogyan kezelték? Diéta milyen? Gyógyszert mit kell szednetek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyimnak rejtett refluxa van.

Kb 3 eve derült ki, sokat krákog ahogy O mondja, erzi hogy valladek van a torkan, probalja felkohogni.

Kulonosebb dietat nem csinal, de nem eszik kis magokat (szezanmag stb) apró szemu magvakat, meg pl a bab héját nem szabad megennie. Azt hiszem zsirosbol sem szabad sokat ennie.

2021. jan. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szintén krákogás de szerencsére nem napi szinten. Kerülöm az olyan ételeket amik savat csinálnak, ilyenek pl. a paradicsomos kaják, brutál szenvedés utána úgyhogy inkább lemondtam a milánóiról meg töltött paprikáról. A túl fűszeres, fokhagymás ételek is ártanak. Én csak néha napján rágok el egy acido-git-et de anyu pantoprazolt szed napi rendszerességgel.
2021. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Rokonomnál azután kezdődött, hogy általános kivizsgálás részeként gyomortükrözést csináltak neki. Azóta folyton jön fel neki a sav, valamit elrontott az a tükrözés.
2021. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Stressztől. Szódabikarbóna segít csak!
2021. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Stressz... Tavaly decemberben nagyon nagy stressz ért.

Március elején elkezdtem érezni mintha egy gombóc lenne a torkomban, szúrt, fájt, folyamatos teltségérzet volt oss (semmi savasság vagy ilyesmi). 3 hét alatt sem múlt, semmilyen savlekötő hatására sem.

Elmentem orvoshoz, de sajnos a covid miatt nem lehetett akkor gyomortükrözést végezni, csak nagyon-nagyon alapos esetben (öklendezés, esetleges hányás ugye a tükrözés alatt, megnövekedett vírusveszély), az orvos nagyon alaposan kikérdezett, megtapogatta a hasamat, a nyakamat, meghallgatta sztetoszkóppal a hasamat, tehát kb. mindent megtett, amit tükrözés nélkül megtehet. Mondta, hogy fiatal koromnál fogva (30) nem gondol semmi rosszindulatú dologra, maximum refluxra, így felír protonpumpa gátlót (Pantoprazol a gyógyszer neve), szedjek be belőle 2 heti adagot (4 hetit írt fel), próbáljak kevesebb kávét, kólát, szénsavasat inni, és kevésbé fűszeres dolgokat enni, nézzek refluxdiétát a neten és kövessem, valamint menjek el hasi ultrahangra. Ha nem múlnak el a panaszaim két hét után a gyógyszer hatására, akkor menjek vissza és csinál gyomortükrözést.


Na ez volt március végén, elmentem hasi ultrahangra, semmi érdekeset nem láttak, elkezdtem szedni a gyógyszert, és már 1 hét után múlt a gombócérzés a torkomban, 10 nap után pedig teljesen megszűnt, semmit nem diétáztam, de a gyógyszert rendesen szedtem 2 hétig. Az orvos mondta, hogy ha előjönne, akkor várjak pár napot, hátha elmúlik, ha nem, akkor 2-3 napig szedjem a gyógyszert, diétázzak, és ha gyakran visszajön, akkor menjek vissza, és megtükröz.


Semmit nem diétázok, és azóta nem is jött vissza a gombócérzés, szóval lehet, hogy nem is reflux volt, hanem a stressz így jött ki rajtam.

2021. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem folyamatos, semmitől nem múló torokfájással kezdődött. Mikor a harmadik féle torokfertőtlenítőtől is csak jobban fájt, a gégészeten vetődött fel a reflux gyanúja. Savlekötőt kaptam, ami gyorsan segített.

Azóta hosszabb-rövidebb szünetekkel szokott jelentkezni, általában reggeli köhécselés, enyhe torokfájdalom, gyakori büfizés, stb. Volt már nyelési nehézségem, és mellkasi fájdalmam is, valószínűleg szintén a refluxtól. Gyógyszerem mindig van otthon, általában javít rajta.

2021. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!