Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lapocka hát illetve szegycsont...

Lapocka hát illetve szegycsont fájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Több hónapja fáj a jobb lapockam és a szegycsontom.Beleszúr elöl bizonyos mozdulatoknal a szegycsontomba de csak pár pillanatra. Pl homoritasnal vagy ha nehezebbet emelek vagy ha nagyobbat köhögök.

Volt valakinek hasonló tünete vagy tapasztalata mitől múlhat a el vajon?


2021. jan. 23. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Diákként dolgoztam egy multinal és nagyon sokat ültem. Napi 8 óra, fél óra plusz/mínusz.

Nem.is vettem észre, hogy a tartasom nagyon eltorzult, nyilván nem tudsz "előírás" szerint a gép előtt ülni stb.

Akkor vettem észre, hogy a hátam és a szegycsontomnal lévő ízületek fajtak bizonyos mozdulatoknal. Később kiderült, hogy nem csak az én problémám. Végül óránként atmozgattam magam pl malomkorzes, vallkorzes stb és utána már nem fordult elő. Lehet, hogy talán nálad is ez a probléma.

2021. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is ülő munkát végzek köszönöm válaszod kipróbálom. Kicsit nagyon hipohonder vagyok úgyhogy én mindig a legrosszabbra gondolok sajnos.
2021. jan. 23. 17:42
 3/3 anonim válasza:

Nálam is ez a helyzet, sajnos én is rengeteget ülök az egyetem miatt. És az én tartásom sem a legjobb, így gyakran előfordul velem is, hogy beáll, megfeszül a nyakam, fáj a lapockám környéke. Illetve ha kicsit görbén tartom magam és oldalra fordulok, akkor fájdalmat érzek a szegycsontomnál, nekem ropog is néha. Én is nagyon ráparázok, mert annyira bele tud hasítani.

Nem tudom sajnos mi lenne a jó megoldás, én gyulladásgátló krémekkel szoktam próbálkozni, illetve esetleg masszázs segítene, valamint valami teszmozgás.

2021. jan. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!