Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » EKG-nál alacsony pulzusnál...

EKG-nál alacsony pulzusnál rövid volt a QT számom, mit jelenthet ez ?

Figyelt kérdés

2 éve mentem el először kardiológiai vizsgálatra, mivel melléütéseket éreztem. Azóta sokszor voltam ultrahangon és holterezésen, amelyeken kiderült, hogy semmi bajom sincs, természetesek az extrák, naponta 30-60 van max. nem kell félnem, ezeket szerencsére már mentálisan is feldolgoztam, nem izgulok rá ha érzek ilyen ütést.

Viszont most a vizsgálat végén az elvezetéses EKG-nál 2x is megmérték és rövidnek találta a QT számot a doki, amelyre azt mondta hogy elküldi a megadott város kardiós központjába, hogy nézzék meg ők is, de mivel sportolok (kondi) ezért lehet, hogy ez teljesen természetes és amúgy is a határértéken belül van még. 10 perccel később vissza kellett mennem, mert az asszisztens felcserélt egy diódát, akkor már nem 50-es volt a pulzusom, hanem több és ott azt mondta, hogy így meg rendben van....de azért elküldi nekik.

Van félni valóm ? Rengeteg EKG-n voltam életen során és ezt még sosem mondták, valóban csak az alacsony pulzus miatt lehetett ? Amikor a QT szindrómák után kerestem, akkor nem a legjobb dolgokat írta az internet, és azóta bennem van a gyomorgörcs. Egyébként október végén covidos voltam, amiatt volt most a kivizsgálás, egyébként minden más rendben volt.



2021. jan. 29. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
file:///C:/Users/-/Downloads/[17886120%20-%20Orvosi%20Hetilap]%20The%20effect%20of%20different%20stressors%20on%20the%20QT%20interval%20and%20the%20T%20wave.pdf
2021. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy az első esetben amikor alacsony 50 körüli volt a pulzusom (mivel 1 órát ültem) akkor 335 volt a QTC. Amikor visszamentem, akkor már 366-ot mértek 70 körüli pulzussal.
2021. jan. 29. 12:28
 3/12 anonim ***** válasza:
A QT-távolság szokták hívni elektromos szisztole-nak is. A szív összehúzódását és teljes elernyedését magábanfoglaló időt jelenti. Értéke változik az életkorral is, de a normális értéke 360-440 ms között van. Rövid QT általában hypercalcaemiaban fordul elő, a hosszú pedig ún. malignusszív ritmuszavarokra hajlamosít. Ne aggódj nálad nincs semmi ilyen dolog, ugyanis a kedves asszisztens lányos zavarában felcserélte az elektródákat. A második érték rendben van.
2021. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen én is olvastam hogy 350-360a határ. Mondjuk csak a csukló csiptetoit cserelte fel. Egyebkent a decemberi ekg-n 345 volt akkor meg semmit meg semmit nem szólt
2021. jan. 29. 13:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Igaz 350ms az alsó határ, de ennek értéke változik a kortól, nemtől, meg főleg a szívfrekvenciától. Ezért is egyebeként un. korrigált QT-t számolnak a bazett formula segítségével. Itt le is tudod ellenőrizni ha még megvan a regisztrátumod. Íme:


[link]

2021. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ennél a korrigáltnál mik a határok ? Beírtam az adatokat és 214-et dobott ki. Ez valós lehet ?

Kijelöltem, hogy Bezett, heart ratenek 69-et adtam meg, az van a lap alján.

25 mm/sec-es volt a gép és 5 kis kocka egy olyan nagyobb rublika.

2021. jan. 29. 14:11
 7/12 anonim ***** válasza:
214 fals érték! Igen, de add meg a QT-t is. Azt a 366-ot is.
2021. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van, ne aggódj. Másodjára egyébként is korrekt értéket kaptál. Egyébként meg a korrigált QT-d, 392ms correct eredmény. :)
2021. jan. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem köszi, és mi a különbség a QT és a QTS között ? QT 342 / QTS 366 az én esetemben.
2021. jan. 29. 14:27
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Igazából van QT-szakasz, meg van QT-intervallum (távolság). A QT szakasz tulajdonképpen a teljes elektromos szisztole, amit fentebb is írtam. A QT távolság pedig a Q-R hullám kezdetétől a T hullám végééig tart. A QTs szerintem az intervallum, a QT meg a szakaszt jelenti, amely 350-440ms között normális. Szóval a QT-intervallum (távolság) vagy QTs az rövidebb. A tényleges QT szakasz pedig hosszabb, mert a p-hullámot veszi kezdetnek a következő p-ig. Egy teljes szívciklust.
2021. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!